Návštěva kina či společné sledování filmu doma je většinou spojené i s mlsáním. Co si připravit, abyste si filmový večer užili a ještě si skvěle pochutnali? Je to jednoduché, od každého něco, aby byli spokojení všichni.

Kolik lidí, tolik chutí. Když budete občerstvení chystat pro sebe, nejspíš si budete vědět rady okamžitě. Nejspíš sáhnete po balíčku oblíbených krekrů, pytlíku chipsů nebo bonbonů a se servírováním se nebudete obtěžovat vůbec. Když si pozvete návštěvu, tak to bude jiná, protože se budete chtít vytáhnout.

Abyste se stali filmovým hostitelem sezóny, musíte si ohlídat pár věcí. Kdo přijde, kolik vás bude a především, na co se budete dívat. Filmový večer totiž můžete sladit s filmem nebo seriálem, který budete promítat.

Hosté

Předem si zjistěte, co mají lidé, které pozvete rádi, jestli nemají potravinové alergie, nebo nedrží dietu. Občerstvení tomu přizpůsobte, předejdete tak zbytečným komplikacím a nepříjemnostem. Připravte pro každého něco, aby byli všichni spokojeni. Čím rozmanitější připravíte pro své hosty nabídku, tím lépe si všichni pochutnáte.

Nezapomeňte také připravit dostatek jídla, aby vám v polovině filmu nedošlo jídlo a pití. Množství přizpůsobte nejen počtu lidí, ale také délce filmu či počtu dílů seriálu. Pokud se chystáte na celonoční filmový maraton, jistě se vám bude hodit káva a možná i něco teplého do žaludku – polévka, guláš nebo třeba grilované maso.

Při přípravě jídla byste také měli myslet na to, aby bylo možné jídlo jíst potmě a rukama. Jídlo by se tedy dalo rozdělit do několika sekcí:

  • Slané dobroty – oříšky, chipsy, nachos, popcorn, krekry, křupky,olivy …
  • Sladkosti – bonbony, gumoví medvídci, čokoláda, …
  • Rautové jídlo – chlebíčky, kanapky, miniřízečky, sýry
  • Zdravé zobání – ovoce, zelenina, semínka

Servírování

Myslete na to, že byte měli jídlo na stole rozdělit podle nějaké logiky a během servírování misky a talíře nepřesunujte. Během filmu totiž nebudete věnovat pozornost tomu, kam saháte, ale zápletce. Pokuste se také nějak odlišit sklenice na pití, použít můžete brčka nebo rozlišovače, které se dají připevnit na skleničky.

K pití si můžete připravit limonády, pivo, víno, čaje i kávu. Zkrátka co hrdlo ráčí. Jen si dejte pozor na to, abyste si udrželi nápoje v požadované teplotě. Studené to, co studené být má a teplé to, co má být teplé. Použít můžete termosky na čaj a kávu a přenosnou ledničku nebo box na studené nápoje, který umístíte poblíž sedačky.

Téma filmu může být rozhodující. Nechte se inspirovat u občerstvení ve filmu nebo seriálu. Můžete na to jít podle žánru, země původu filmu nebo třeba podle toho, co se ve filmu jí a pije. Inspiraci se meze nekladou.

Hotové občerstvení si však můžete i objednat v oblíbené restauraci nebo u dodavatele jídla. Jednak budete mít všechno bez práce a jednak si nemusíte dělat hlavu se servírováním. Většinou je jídlo už připravené na servírovacích nádobách a vy jen přidáte párátka, vidličky a ubrousky. Objednat si můžete klidně i pizzu nebo jiné oblíbené jídlo s donáškou.

Zdroj obrázku: tiko_photographer / Shutterstock.com