Plánujete novou koupelnu a potýkáte se s problémem při výběru jednotlivých kousků vybavení? Vzhledem k dnešní široké nabídce nejrůznějších variant se není čemu divit. Proto vám v článku přinášíme 4 praktické rady pro zorientování se v důležitých parametrech.

Výběr podle materiálu

Při výběru koupelnového nábytku je velmi důležité volit materiál a úpravu vhodnou do prostředí s vyšší vlhkostí. Specializované vybavení bývá připraveno na náročné podmínky panující v koupelně. Z toho důvodu skříňky, poličky a další vybírejte pouze v kategorii věcí určených přímo do koupelny.

Komplet nebo jednotlivé skříňky

Zařizování koupelny můžete elegantně vyřešit s pomocí nákupu setu. Jde o propracovaný komplet obsahující několik skříněk, zrcadlo a další vybavení. Výhodou je, že je vše v jednom stylu. Naopak nevýhoda může spočívat v nevhodnosti pro umístění do koupelny vašich rozměrů. Při pořizování jednotlivých koupelnových skříněk můžete volně kombinovat a naplno využít i atypické prostory. S poličkami, zásuvkami a skříňkami pod umyvadlo jistě získáte dostatek úložného místa pro všechno potřebné.

Vyberte si barvu

Nejčastější barvou do koupelny je bílá. Budí dojem hygienické čistoty a opticky zvětšuje daný prostor. Rozhodnout se však můžete pro originálnější nábytek do koupelny například s dřevěnými či tmavými detaily. V nabídce jsou i tmavé skříňky a nejrůznější odstíny dřeva. Při výběru barvy pamatujte i na sladění s dlažbou a obklady, aby celá místnost působila estetickým dojmem. Jednotlivé skříňky by k sobě měly vzájemně ladit.

Nakupte jednoduše přes internet

A kde všechno potřebné do koupelny vyberete a nakoupíte? Celé vybavení můžete bez problémů obstarat na internetovém obchodě. Příkladem je hmnabytek.cz, kde najdete bohatý sortiment koupelnového nábytku včetně kompletů, jednotlivých skříněk, ale i nábytek do jiných místností.