Probdělá noc není nic příjemného, absence spánku se na lidském těle podepíše. A nutně to nemusí být jen to, že jste šli z večírku na večírek a flámovali celou dlouhou noc. Může to být krize v rodině, vstávání k miminku nebo prostě jen šílený pracovní nasazení, kdy musíte pracovat i přes noc.

Ponocování jeho následky

Většina lidí si, bohužel, nemůže vzít volno a slastně se prospat nebo prostě říct, že přijdou o tři hodiny později. Musí po ránu do práce, na schůzky, s dítětem do školky, školy, na různé pochůzky. Jak tedy zahnat stopy probdělé noci? Máme pár tipů!

Voda

Probdělá noc organismus vysušuje. Vy máte pocit, že musíte vypít tak tři kávy za sebou, aby kofein v nich pomohl, ale není to správné. Káva vám tělo ještě víc vysuší a otoky pod očima zvýrazní. Raději sáhněte po vlažné vodě s citronem. Můžete obličej opláchnout studenou vodou, čímž dostanete do pokožky vodu nebo využít květovou růžovou vodu nebo také termální vodu. Prostě tělo a pleť zbavte dehydratace.

Rychlé masky

Skvělými pomocníky jsou takzvané rychlé masky. Dnes už je pořídíte kdekoliv v drogerii. Ideální je hydratační maska, která dodá tělu potřebnou kyselinu hyaluronovou.

BB a CC krémy

Silný make-up pro dnešek vynechejte a sáhněte po těchto krémech nebo pokud musíte mít make-up, vsaďte na ty s rozjasňovací schopností a na olejové bázi.

Tvářenka

Hodně pomůže, zejména když bude v růžovém a broskvovém odstínu. Pomůže vytvořit fresh look, který opravdu po probdělé noci potřebujete. Pudrová tvářenka pleť vysušuje, raději sáhněte po krémové.

Pozor na černou barvu

Ta celkově podporuje unavenost. Raději volte jiné a světlejší barvy, které vám pomohou rozjasnit celé tělo i pleť.