Štíhlá postava – o té sní spousta žen. Správně vypadat, mít zdravé a štíhlé tělo, které bude vypadat dobře. Kdo by to nechtěl? Nicméně když máte pár kilogramů navíc je trošku obtížnější hledat to správné oblečení pro vás. Jak se obléknout, abyste vypadala štíhlejší? Jde to s pomocí oblečení?

Rady, jak na to

Obléknout se je někdy věda. Asi nikdo nemá dokonalou postavu, které by slušelo naprosto všechno, co si obléknete. Někdo má větší ramena, tak se je snaží skrýt, jiná žena zase řeší vypouklé bříško, kilogramy navíc v oblasti boků, krátké nohy a podobně. Jak tedy s pomocí oblečení vypadat štíhlejší?

Správné spodní prádlo

Správná velikost oblečení je klíčová, proto správná velikost podprsenky a kalhotek je klíčová. Případně jemně stahovací spodní prádlo vám pomůže zlepšit postavu. Vyhněte se však švům, které se mohou rýsovat z upnutých kalhot nebo malému obvodu podprsenek, které má za cíl nevzhledné faldíky.

Správná velikost

Základem úspěchu je kupovat si to správné oblečení, respektive tu správnou velikost. Například u riflí to znamená, že by se neměly moc vyhrnovat a nařezávat se do boků.

Vyhněte se oversized

Máte pocit, že právě tento střih vám pomůže? Zakryje přece všechny nedostatky jako povislé bříško a podobně. Opak je pravdou, toto není úplně vhodný kousek oblečení. Zkuste raději obepnutý top, který vaše tělo na první pohled zpevní a přes něj oblékněte kardigan, sako či cokoliv jiného.

Vsaďte na přednosti

Máte partie těla, na které jste právem pyšná? Kažte je! Jestliže máte problémy s boky či velkým pozadím, vsaďte na tmavší spodní části oblečení a áčkové sukně. Zdůrazněte linii pasu, štíhlé nohy nebo pěkný výstřih.

Doplňky a vysoké podpatky

Jsou to možná drobnosti, ale fungují. Výraznější doplňky vám mohou pomoci odpoutat pozornost od problémových partií (opticky protáhnou krk například visací náušnice). Aby nohy vypadaly opticky delší, zvolte vysoké podpatky.