Dříve si nikdo ani nedokázal představit, že by žena do manželství vstupovala bez věna. Výbavy se chystaly už od puberty a dívky se na přípravách náležitě podílely. Šily si monogramy na kapesníčky, háčkovaly dečky, škrobily cíchy, které ukládaly dozadu do skříně „na později“. Jak je to s výbavou v dnešní době?

Je výbava pro nevěsty přežitek nebo povinnost?

Doba pokročila a vyšívání monogramů odzvonilo. I přes to ale v některých rodinách tradice se střádáním výbavy pokračuje. Ale místo padesáti ručníků, dvaceti souprav ložního prádla a stovek utěrek se kupují výjimečné kusy látky. Luxusní povlečení z pravé egyptské bavlny. Proč zrovna bavlněné povlečení?

Egyptská bavlna je jedna z nejkvalitnějších materiálů na světě

Povlečení z egyptské bavlny je považováno za jedno z nejkvalitnějších povlečení na Zemi. Je mimořádně pevné, tvarově a barevně stálé, a tak vydrží opravdu dlouhou dobu jako nové. Egyptská bavlna umožňuje několik úprav, které dodávají povlečení perfektní vlastnosti:

  • bavlněný Satén – neklouže, v zimě zahřeje a v létě ochladí
  • bavlněný Jersey – nevyžaduje žehlení
  • bavlněný Batist – nepropouští prachové peří
  • bavlněný Damašek – mimořádně měkké, lesklé a hebké povlečení

Luxusní povlečení je často součástí výbavy pro nevěsty

Jedna z největších koncentrací egyptské bavlny na našem trhu je ve skladech společnosti Stella Ateliers. Najdete zde jak luxusní bavlněné povlečení české značky Stella, tak kvalitní bavlněné povlečení německých značek Curt Bauer a Estella, které Stella Ateliers na českém trhu zastupuje. U expertů na zdravý spánek Stella Ateliers můžete s mimořádně kvalitním povlečením nevěstě do výbavy zakoupit i prostěradla, přikrývky, polštáře, přehozy a plédy, bytový, kuchyňský a svatební textil. A jestli si nejste 100% jistí, jaké vzory by mladou novomanželku potěšily, věnujte jí dárkový poukaz na zboží Stella Ateliers. Díky němu si bude moci vybrat celou výbavu podle svého vkusu a vy budete mít radost, že jste jí pomohli v začátcích.