Potřebujete zaplatit nečekané výdaje a v rodinném rozpočtu už na ně není místo? Smůla se vrstvila a jedna pohroma a porucha důležitých spotřebičů stíhala druhou? Právě to jsou situace, které nikdy nečekáme, ale většinou pořádně překvapí. Pokazí se hned několik věcí a kde na to má člověk brát peníze? Do další výplaty daleko, a co teď? Řešením může být krátkodobá rychlá půjčka. Jak funguje a podle čeho vybírat, aby měl úvěr požadovaný efekt a nepřinesl vám naopak další trápení?

Propočítejte si, kolik potřebujete zaplatit

V první řadě si ujasněte, jak velkou částku si potřebujete vypůjčit. Většinou jde o zalepení díry v rozpočtu o velikosti několika tisíc korun, což pohodlně vyřešíte rychlou nebankovní půjčkou přes internet. Mohou ale nastat i situace, kdy jde o několik desítek tisíc a je potřeba zvolit jiný úvěrový produkt. Při půjčování větší částky se dokládají příjmy, prověřuje se registr, případně je nutná zástava. Všechno tohle u většiny mikropůjček do hodnoty 10 000 korun neplatí. Další výhodou rychlé půjčky je i fakt, že je ve většině případů sjednáte přes internet z pohodlí domova.

Splátky a zodpovědné úvěrování

Když si určíte, kolik peněz si půjčíte, přichází na řadu plánování splátek. Protože půjčka není zadarmo, musíte ve většině případů počítat s úroky navíc. A u nabídek, kde nejsou úroky, zase s oblibou figurují často dost vysoké poplatky. To, co nakonec zaplatíte, by mělo být patrné z podmínek už od začátku a ještě předtím, než podepíšete smlouvu. Jednotlivé splátky a dobu splácení si nastavte podle svých reálných možností. Vyhnete se tak problému, kdy nebudete mít na zaplacení, což může znamenat, že se budou načítat sankce, či další poplatky. Také není dobré řešit splácení půjčky jiným úvěrem, protože se poměrně rychle můžete dostat do začarovaného kruhu splátek, ze kterého se špatně uniká. Věnujte tedy dostatek času výpočtům a několikrát si ověřte, zda půjčka není nad vaše síly. Ušetřit můžete i díky výběru dobrého úvěrového produktu, na kterém tolik nepřeplatíte.

Vyberte si ověřeného poskytovatele

V případě malé nebankovní půjčky si musíte uvědomit, že si nepůjčujete u banky, která je solidní institucí. Získáváte finanční prostředky od jiné společnosti. Ta musí splňovat několik parametrů, mezi kterými je na prvním místě jednoznačně spolehlivost. Dále hledejte transparentní podmínky a podívejte se na zkušenosti ostatních lidí s konkrétní půjčkou. Uděláte si tak lepší představu o tom, zda se vyplatí brát si úvěr u dané společnosti, nebo raději hledat dále. Příkladem bezproblémového půjčování je rychlá půjčka Cool Credit . Dá se sjednat z pohodlí domova během pár minut. Všechny podmínky a náležitosti najdete na webových stránkách. Přesvědčit se můžete i o spokojenosti předchozích klientů.