V první části tohoto miniseriálu o krásných nožkách jsme si řekly, milé dámy, že je velmi důležité o své nohy pravidelně pečovat.

Víme, že je vhodné docházet na pedikúru, kde se nám o nohy už pěkně postarají, ale co dělat, když se nám na nohou objeví nepříjemná plíseň? Co když nám praskají paty? Jak dále pečovat o své nohy?

Mykóza – strašák každých nohou

Plíseň je velmi nepříjemné onemocnění, které nás dokáže skutečně dlouhodobě potrápit. Existují však způsoby, jak se plísním úspěšně vyhýbat a nebo jí zničit. První způsob je vhodná obuv. Je velmi nutné chodit v prodyšné obuvi. I tu nejprodyšnější obuv nemějte na nohou déle, než je opravdu nutné. Mějte na paměti, že i správný výběr ponožek je velmi důležitý. Používejte proto ponožky ze 100% bavlny. Další způsob, jak bojovat s plísní na nohou je sprchování nohou několikrát během dne. Vůbec se nebojte ponořit své nožky do ledové vody. Poté velmi, velmi důkladně nohy otírejte ručníkem. Nesmíte zapomenout pečlivě utřít také meziprstní prostory!!! Těmito způsoby zabráníte vzniku plísní. Pokud se již plíseň na nohou objevila, je nutné dodržovat nejen tyto pravidla, ale také se nechat prohlédnout kožním lékařem. Ještě malý tip: choďte naboso! Tohle kvasinky nemají rády!!! Procházky na pláž nebo v trávě bez botiček – to je panečku léčba!!!

Popraskané paty

Popraskané paty dokážou ženy taky pěkně potrápit. Mnoho žen si uvědomuje, jak neesteticky jejich paty vypadají. Tento problém se dá poměrně snadno zvládnout. Stačí používat vhodný krém. Kupte si krém s obsahem oleje a lanolinu. Budete tak chránit nejen nově vytvořené buňky, ale také zachováte patám potřebnou hydrataci a vláčnost. Další  způsob, jak zvládnout tuto nepříjemnost, je tzv. chemická pedikúra. Pedikérka vám pomocí peelingu kyselinou glykolovou velmi šetrně odstraní odumřelé kožní buňky, mozoly a zhrublou kůži.

Snad vám tento článek nastínil způsoby, jak bojovat s mykózou a nejen s ní. A v  příštím díle si napíšeme pár informací o křečových žilách a také o natékání nohou.

1 komentář

  1. Pedikúra Praha 9 – Tel. 602644715
    Nabízím pedikúru v kosmetickém salonu na adrese Praha 9 – Prosek, Kostomlatská 684/2 nebo po dohodě přímo u vás doma. Ošetření obsahuje: uvolňující lázeň nohou s přídavkem změkčující a vonné soli, ošetření nehtů, odstranění zrohovatělé kůže a otlaků skalpelem, aplikaci výživného krému na nohy a úprava nehtů a okolí. Nabízím též doplňkové služby jako je P-shine, peeling, lakování a Francouzské lakování. Používám přírodní kosmetiku Gehwol. KONTAKT: Lucie Vohnoutová, TEL:602644715

Comments are closed.