Již před několika dny jsme zde nastínili problém vypadávání vlasů. Pokud i vy řešíte tuto nepříjemnost, můžete se v tomto článku dozvědět, jak je možné vypadávání vlasů zastavit. Povíme si o léčebných metodách, které dnešní lékařství nabízí.

Vypadávání vlasů lze léčit

Léčba vypadávání vlasů je možná, i když je mnohdy velmi zdlouhavá. Existují 3 druhy léčby. Celková, lokální a chirurgická. Než se však dermatolog rozhodne, která léčba je vhodná právě pro vás, musíte nejdříve podstoupit důkladné vyšetření. Tohle vyšetření spočívá v prozkoumání rodinné anamnézy. Poté přichází na řadu tzv. fyzikální vyšetření. To spočívá v tom, že dermatolog vyzkouší, kolik vlasů mu zůstane v ruce. Je velmi pravděpodobné, že se váš dermatolog rozhodne udělat také laboratorní vyšetření, které vyloučí nebo potvrdí možné onemocnění, které by mohlo souviset s vypadáváním vlasů. Jelikož vypadávání vlasů jde většinou ruku v ruce s celkovým zdravotním stavem, lékař téměř vždy nasadí vhodné léky, které by vám měly pomoci. U mužů se nejčastěji používá finasterid. Léčba tímto preparátem je nejen dlouhodobá, ale také poměrně nákladná. Je nutné si uvědomit, že délka léčby je obvykle dlouhá až 24 měsíců. Pojišťovny tuto léčbu nehradí, takže si pacient musí léky platit sám. Každý měsíc tedy zaplatíte přibližně 1400,- Kč. Tento lék však není vhodný pro ženy. U žen se proto předepisuje většinou hormonální antikoncepce, která obsahuje cyproteronacetát, který příznivě ovlivňuje jak pleť, tak vlasy.

Pakliže vám lékař tedy předepíše vhodné medikamenty, s velkou pravděpodobností budete muset používat speciální vlasové vody nebo roztoky, které si budete muset aplikovat na postižená místa minimálně po dobu jednoho roku. Přestože je léčba vypadávání vlasů opravdu dlouhodobá, u 90% takto léčených lidí dochází k uspokojivým výsledkům. Těmto 90% se vypadávání vlasů rapidně sníží, nebo dokonce úplně zastaví. Lékaři vám také doporučí speciální vlasové šampony a potravinové doplňky, které můžete jednoduše zakoupit v lékárnách. Poslední možností léčby je transplantace vlasů. Tento chirurgický zákrok může podstoupit pouze ten, kdo má zdravé folikuly v místě postižení.

1 komentář

  1. Antikoncepce mi vůbec nepomohla. Ptala jsem se lékárníka co by mi poradil a on mi dal donnu hair na 3 měsíce i s náušnicemi jako bonus a jsem mu za to vděčná, protože padání přestalo a taky díky soutěži mám už celou sadu šperků. Teď dali nové, tak zase nakoupím :-)

Comments are closed.