Která žena nerada nosí v letních měsících krásné botičky? A nosíte je ráda, i když vaše nožky nevypadají přesně tak, jak byste si přála? Pokud se za svá chodidla stydíte,  přečtěte si pár tipů, jak zvládnout nejčastější problémy, které se objevují na dolních končetinách.

Pravidelná péče je nejdůležitější

Abyste udržely své nohy co nejhezčí, je nutné o ně správně dbát. Počínaje správně provedenou pedikúrou a konče pravidelným cvičením. Je naprostou samozřejmostí udržovat své nohy v čistotě. Každý den byste měla své nožky umývat ve vlažné vodě a poté je důkladně osušit. Neváhejte používat kvalitní krémy na nohy. Vyhněte se však nanášení krémů mezi prsty. Pokud nebudete tohle pravidlo respektovat, může se stát, že se budete muset potýkat s další nepříjemností – plísní. Každá žena by měla minimálně jednou týdně provádět domácí pedikúru. Není to nijak složité. Stačí si zastřihnout nehtíky a obrousit zrohovatělou kůži na ploskách nohou. Nehty stříhejte rovně – nejlépe kleštičkami. Zrohovatělou kůži odstraňte pemzou vždy po důkladném rozmočení v teplé vodě. Pokud vaše nohy potřebují tvrdou kůži seříznout, je lepší to nechat na profesionálních pedikérkách, kde vám nehrozí téměř žádné riziko. Přece jen, než se sama říznout do živého…

Co vás čeká na pedikúře

Téměř všechny pedikérky používají stejné postupy. Nejdříve si své nohy necháte hezky odpočinou v teplé vodní lázni, ve které je rozpuštěna koupelová sůl nebo jiné prostředky, které mají za úkol změkčit ztvrdlou kůžičku. Poté vám pedikérka odlakuje nehtíky a pečlivě vám je zastřihne. Dále vám začne odstraňovat nepříjemné kuří oka a ztvrdlou kůži.

Tahle péče je jednoduchým základem pro to, abyste mohla své nohy vystavovat na obdiv. Neomezujte se na uzavřenou obuv, vždyť je to tak jednoduché!!! V další části se budeme zabývat již problémy, jako jsou například plísně aj.