Sezóna letního ovoce je tady a s ním i jahody. V krátkém čase se snažíte nakoupit jich hodně a konzumovat. Ať už v koláči, samostatně, na lívancích, v knedlících, se šlehačkou nebo různě zpracované – jako marmeláda, jam, rozvary, zmrzliny a podobně. Jahody jsou také zdrojem mnoha vitamínů a minerálů, skvěle chutnají, pomáhají k bílým zubům, mají vliv na hubnutí a jsou také prostředkem, který vám pomůže zkrášlit pokožku, vlasy nebo třeba zuby. Co všechno jahody umí?

Alergici na pozoru

Máte-li citlivou pokožku, jen tak něco si na ní nemůžete aplikovat nebo dokonce máte alergii na jahody. V takovém případě se jahodové kráse vyhněte. Jestliže je však máte rádi a snášíte je dobře, směle do toho. Vyzkoušejte jeden z níže uvedených tipů a uvidíte, jak skvěle působí na vaši krásu. Co všechno vyzkoušet?

Masky na pleť

Jahody jsou nabité antioxidanty a umí pleť krásně regenerovat. Pomohou vypnout pleť a také jí dodává spoustu zdraví a vitamínů. Ucpané póry pomáhají vyčistit a také zmenšit, což spousta žen kvituje. Můžete vytvořit spoustu masek na pleť.

  • Smíchejte jahody s jogurtem nebo zakysanou smetanou, přidejte trochu medu a aplikujte na obličej. Nechtě působit asi půl hodiny, poté smyjte
  • Avokádo a jahody rozmačkejte, přidejte několik kapek citronové šťávy a olivového oleje. Aplikujte na pokožku, nechejte patnáct až dvacet minut působit a poté smyjte

Boj s celulitidou

Snažíte se aktivně brojit proti celulitidě? Pak vsaďte na jahody. Ty rozmělněte s olivovým olejem, přidejte koupelovou sůl a aplikujte na stehna. Ideálně ve sprše, kde stehna masírujte. Nechejte chvíli působit a poté smyjte. Prokrví se tak pokožka a to celé zmírní celulitidu.

Regenerace pro nohy

Je vaše pokožka v oblasti chodidel také drsná? Zkuste rozmačkané jahody. Zrníčka umí odstraňovat odumřelou pokožku. Smíchejte s koupelovou solí a proveďte peeling také na chodidlech.