Nějaký ten alkoholový exces se stane občas každému z nás. Někdy to člověk přežene s vínem nebo drinky a ráno je kocovinka na světě. Bolehlav, sucho v puse, nevolnost a možná i nějaké to zvracení. Každá kocovina je jiná, záleží na tom, kolik toho vypijete, zda pijete mezitím i vodu a podobně. Když ráno vstanete, máte pár osvědčených tipů, co jíst a co naopak ne.

Potraviny, které pomáhají

Existuje však několik druhů potravin, které mohou pomoci vašemu tělo se z této nepříjemné kocoviny dostat rychleji. Bolehlav by tak mohl být možná rychleji vyléčen a vy se budete cítit o něco lépe. Co tedy do kocovinového jídelníčku zařadit?

Hlavně hodně tekutin

Když už nemyslíte na konzumaci vody během večera, pak je to třeba napravit ráno. Tělo potřebuje vodu, protože je v podstatě samý alkohol a bude nutné jej vyplavit. Když tělu chybí voda, bere si jí z tkání, což není dobře. Když víte, že jste to večer přehnali s pitím, nachystejte si k posteli vodu a ihned po probuzení se napijte. Následně pijte dostatečné množství vody.

Sacharidy

Alkohol v těle snižuje hladinu cukru v krvi. A ideální na jeho doplnění jsou právě sacharidy, které se do těla dostávají postupně. Může to být například celozrnný toust, ovesné vločky, hnědá rýže, cizrna nebo sladké brambory. To je to pravé pro vaše tělo.

Vejce

obsahují cystein, což je aminokyselina, která napomáhá čistit játra od toxinů, které způsobují vaší kocovinu. Je jedno, zda si dáte vejce míchaná, vařená natvrdo nebo volské oko. Cystein najdete také v kuřecím masu, mléku, cibuli nebo jogurtu.

Avokádo

Když pijete alkohol, chodíte často na toaletu a tím přichází tělo o spoustu důležitých látek. Avokádo je ideální potravinu, která pomáhá dodávat do těla vitamíny, minerály a důležité látky. Je zdrojem draslíku, které tělo při kocovině potřebuje.