Předčasné stárnutí a rozprostírající se vrásky na obličeji. To jsou jevy, kterým se chce vyvarovat nejedna žena. Proto už v raném věku hledají elixír mládí, za který často považují hydrolyzovaný kolagen, který udržuje jejich pokožku pružnou a bez jemných linií. I když je doplňování kolagenu tou hlavní ingrediencí k věčně mladé pokožce, tipů na omlazení pleti je mnohem více. Pojďme si je představit.

Stop cukru

Řada žen má tendenci konzumovat cukr víc, než je zdrávo. Zejména v období menstruace se uchyluje k většímu množství cukrovinek, než je běžné. Jenže cukr není tím, co by vám pomohlo na cestě k dlouho mladistvé pokožce. Je to právě naopak. Vyšší příjem cukrů je zodpovědný za nárůst tvorby koncových produktů pokročilé glykace, což je jev, který negativně ovlivňuje kolagen a elastin v kůži, což má za následek zrychlení stárnutí pleti. Tak pozor na to.

Žádné brčko

I když ženy už dávno umí pít ze sklenice bez pomoci brčka nebo podobného pomocníka, stejně si brčko do pití jednou za čas hodí. Zejména, pokud pijí oblíbené drinky ve svém baru. Brčka jsou nejen komfortnější možností, jak alkoholický nápoj upíjet, ale také jsou stylová a na fotce také vypadají dobře.

Sice za skvěle vyfocené snímky budete velice rádi, za narůstající množství vrásek v okolí úst už nikoliv. Vyvarujte se pití brčkem a předejděte tak viditelným projevům stárnutí.

Antioxidanty mají zelenou

V ideálním případě upravte svou stravu. Ne nadarmo se říká, že jsme to, co jíme. Kromě toho, že se nezdravá jídla plná soli a zmiňovaného cukru negativně projeví na naší postavě, utrpí tím i naše pleť. Ta by byla radši za příjem antioxidantů, které napomáhají ochraně pleti před volnými radikály.

Ptáte se, kde antioxidanty najít? Běžně se nachází například v ovoci, ale také v zelenině nebo v řadě doplňků stravy.