Trápí-li vás časté bolesti zad, jednou z možných příčin může být nošení nesprávné obuvi. Ačkoliv jsou baleríny, lodičky a žabky velice módní záležitostí, nohy v nich velmi trpí. Výsledkem jejich dlouhodobého nošení není jen propadlá nožní klenba, ale též křečové žíly, otlačené klouby, zdeformované prsty či nesprávně tvarovaná páteř.

Z nabídky si vybere každý

Zdravotní obuv Santé nepatří na nohy pouze personálu pohybujícímu se v oblasti zdravotnictví a ošetřovatelství. Díky rozsáhlé nabídce je využijete též v kanceláři, nebo při vycházkách v přírodě či nákupech ve městě. Zdravotní boty mají anatomicky tvarovanou stélku, která drží chodidlo v optimální poloze, a tudíž nedochází k otlakům a puchýřům. Široká kulatá špička poskytuje prstům dostatek místa, proto nebudou tlačit a deformovat se. Odpružená část paty odlehčuje kloubům a svalům, podporuje krevní oběh. Použití přírodních materiálu, jako jsou kůže a korek, eliminuje pocení nohou.

Důvody k pořízení zdravotní obuvi

Budete-li nosit obuv Santé, uděláte pro své nohy maximum. Ochráníte je před případnými úrazy a nepříznivými vlivy okolního prostředí, eliminujete ortopedické vady. Zejména u dětí bychom neměli na obuvi šetřit. Z toho důvodu je třeba pravidelně kontrolovat, zda boty děti netlačí, neboť z nich vyrostly. Rovněž jim nepořizujeme obuv o několik čísel větší, abychom ušetřili. Bota musí perfektně padnout. Jen tak zajistí správný vývoj nožní klenby, kostry a svalů. Zároveň by měla mít správný tvar, aby chodidlo pevně obemkla a udržela v požadované poloze. Pozornost věnujeme rovněž kvalitním přírodním materiálům a certifikaci. Všimněte si také, že zdravotní obuv je lehká a velký důraz je kladen na tlumicí vlastnosti. Strávíte-li celý den v takovýchto botách, nebudete mít pocit, že máte na nohách závaží.