Česká republika sice nepatří mezi světové velmoci ve vodních sportech, nicméně wakeboarding se i u nás stává čím dám tím populárnější. Cílovou skupinou této radovánky se stali především mladí lidé, kteří ve wakeboardingu vidí nejenom adrenalinový zážitek, ale také celou řadu zdravotních benefitů.

Několik minut na prkně je totiž pro lidské tělo mnohem prospěšnější, než hodiny pocení a dření v posilovně či fitcentru. O které zdravotní benefity se jedná?

Skvělý způsob posilování

Wakeboard vyžaduje nejenom rovnováhu, ale také pevné držení těla a nemalou sílu v horní polovině těla. Během jízdy se totiž musíte stůj, co stůj udržet na laně, jehož prostřednictvím jste taženi relativně velkou rychlostí kupředu.

Wakeboarding ovšem není náročný pouze na horní polovinu těla, protože během jízdy chtě nechtě zapojíte veškeré svalstvo. I proto se jedná o jeden z nejlepších způsobů, jak se udržet v kondici, a přitom si užít velkou porci zábavy.

Zlepšení pohyblivosti rukou a nohou

Jakmile se do tohoto vodního sportu více ponoříte, velmi rychle zjistíte, že wakeboardy rozhodně nejsou pouze o obyčejné jízdě na laně. Jakmile budete na prkně trochu jistější, měli byste vyzkoušet nejrůznější otočky a skoky. Ty opět vyžadují nejenom sílu v končetinách, ale také určitou flexibilitu.

Proto byste s těmito náročnějšími prvky měli být opatrní. Nicméně jakmile si triky osvojíte, přenesete si lehkost, hbitost a flexibilitu také do každodenních činností. Samozřejmostí je také vylepšení koordinace, protože bez ní žádný pořádný trik nedotáhnete do zdárného konce.

Zlepšení reflexů a všestrannosti

Nemůže být pochyb o tom, že řada dosti zábavných sportů představuje pouze jednostrannou fyzickou aktivitu. Wakeboarding je ovšem pravým opakem, protože během jízdy na prkně se musíte neustále soustředit a zapojovat i jemné svalstvo, které je během cvičení často opomíjené.

Během nenadálých změn směru nebo najetí na vlnu si také vypilujete reflexy, což se vám opět bude hodit i v běžném životě. Po několika hodinách jízdy na vodě se zkrátka budete umět skvěle přizpůsobit jakékoliv situaci.

Zapracujete na technice plavání

Celá řada fitness trenérů a odborníků na pohyb se shoduje na tom, že plavání patří k nejkomplexnějším a nejlepším aktivitám, které můžete ve volném čase podniknout. Během něj totiž dochází k přirozenému pohybu končetin a tím pádem efektivnímu posilování svalstva.

Buďte si jistí tím, že během prvních lekcí na prkně budete plavat opravdu hodně a wakeboardová vesta vám dřinu ve vodě nijak neusnadní.

Zdravotní benefity wakeboardingu jsou naprosto neoddiskutovatelné. Kromě posílení těla však dojde i k posílení vaší mentální odolnosti, protože během jízdy na vodní hladině si skvěle vyčistíte hlavu.