Snad každá nevěsta se chce vdávat s kyticí růží. Víte však, že při výběru svatební kytice nejde jenom o druh a barvu květů, ale také o její tvar?

Zřejmě vás nemusíme upozorňovat na to, že nevěsta by se svou svatební kyticí měla ladit. Měly by se doplňovat a zkrátka tvořit ideální dvojku. V potaz je z tohoto důvodu třeba brát nejenom barvu šatů, pleti a očí, ale třeba i postavu nevěsty.

Extravagantní kytice? Ne vždy správná volba

Tvar svatební kytice by měl vycházet ze střihu svatebních šatů, potažmo od nevěstiny postavy. Obecně by se dalo říci, že čím jednodušší design svatebních šatů zvolíte, tím více se budete moci vyřádit na extravaganci svatební kytice jako takové.

Kulatá, převislá nebo anglická kapka?

Pro štíhlé nevěsty menšího vzrůstu v šatech s kulatou sukní je tak podle této teorie ideální svatební kytice kulatá nebo ve tvaru tzv. slzy. Šatům s jednoduchou sukní a nevěstám s plným dekoltem se pak více hodí svatební kytice převislá. K jednoduchým šatům a štíhlým nevěstám se také hodí tvar kytice „anglická kapka”!

Růže, kaly, frézie a lilie

Ze samotných květin svatebním kyticím dominují růže a kaly. Ty však můžete nakombinovat s dalšími druhy, jako jsou frézie, lilie a další. Co se výběru květin týče, zde máte poměrně volnou ruku, jen se vyhněte květinám vyloženě smutečním. Svou svatební kytici tak klidně můžete mít uvázanou z lučních květů, kopretin, konvalinek, slunečnic či tulipánů.

Obraťte se na profesionály

Nevíte si s výběrem svatební kytice rady? Tak se netrapte a přenechejte tento úkol profesionálním floristům. Ti z fleurop.cz, kde se specializují na rozvoz květin ke všem příležitostem, vám nejenže navážou svatební kytici, po které se každý bude otáčet (stejně jako po nevěstě), ale také vám ji doručí do několika hodin po jejím online objednání. Skvělé řešení pro ty, co i svatbu řeší na poslední chvíli, nemyslíte?