Dioptrické brýle se v posledních letech staly mimořádně populárním módním doplňkem šatníku. Zatímco se několik sezón zpět někteří pokusili skrýt své vady zraku výběrem kontaktních čoček, dnes široký výběr zajímavých rámečků nám umožňuje zacházet s brýlemi jako s designovým doplňkem. Svým způsobem poskytují možnost, jak vyniknout z davu a zdůraznit individuální styl každého. Jak si vybrat kvalitní brýle? Připravili jsme několik tipů, které tento proces usnadní.

Co znamená dobré brýle?

Aby nám brýle plzeň mohly sloužit více než jednu sezónu, musíme věnovat pozornost několika aspektům.

Tvar – vhodné je vybrat si brýle podle tvaru obličeje. Lidé s malou, jemnou tváří budou vypadat špatně v příliš velkých rámečcích. Na druhé straně příliš malé brýle vizuálně zvětší širokou tvář. Před nákupem dioptrických brýlí se podívejte na svou tvář a vyberte si rámeček s kontrastním tvarem.

Styl – lidé, kteří znají svůj styl, budou mít jednodušší úkol. Poměrně rychle vyberou ze široké škály brýlí, které zcela nevyhovují jejich způsobu oblékání. Mladší lidé, kteří často experimentují a hledají různé způsoby vyjádření, budou mít hledání složitější. Zvažte, zda vybrané brýle budou plně odrážet vaši osobnost a budete je rádi nosit i další sezonu. Pokud jste stále v pokušení z módních experimentů, stojí za to investovat do jednoho univerzálního páru, který se přizpůsobí různému outfitu bez ohledu na současné módní trendy.

Materiál a zpracování – při hledání dobrých brýlí na předpis stojí za to porovnat nabídky několika výrobců. Širokou nabídku má optika plzeň, kde vám s výběrem pomohou. Věnujte pozornost především rámečkům – měly by být pevné a pohodlné. Pokud se rám deformuje v ruce – nezajišťuje to nejlepší trvanlivost brýlí. V současné době si můžeme vybrat mezi kovovými, plastovými a dřevěnými rámy bez ohledu na to, jaký bude náš typ, před nákupem si pečlivě prohlédněte model, který upoutal naši pozornost. Na první pohled rozpoznáváme kvalitní brýle. Brýle by měly být dokonale připevněny k rámu. V případě, že si nejste jisti tím, jaké brýle potřebujete, nechte si provést měření zraku plzen.