Správně vybrané materiály a kvalitní oblečení nám umožní cítit se pohodlně v tělocvičně a ve fitness studiích. Důležité jsou boty, tričko a spodní prádlo. Ačkoli se to zpočátku zdá být zřejmé, výběr správného oblečení není tak snadný. V současné době obchody nabízejí tisíce modelů sportovní obuvi, barevné legíny a topy. Zapomenout nesmíte však ani na další vybavení.

Nezbytné vybavení do posilovny

Když jdete na trénink nebo cvičíte doma, musíte mít vždy u sebe láhev s vodou. Cvičení  zvyšuje pocení, takže nejen po tréninku, ale i během něj byste měli ztráty tekutin doplnit. Obecně se doporučuje naučit se pít vodu po malých doušcích, aby nedošlo k dehydrataci.

Pokud často cvičíte v tělocvičně, vyplatí se investovat do tréninkové tašky. Taška do posilovny pojme oblečení, boty a také všechny tréninkové doplňky. Kromě toho do ní můžete hodit láhev s vodou nebo nádoby na potraviny. A co rukavice a zátěžový pás? Zátěžový pás má stabilizační funkci, ale je užitečný pro cvičení s těžkými břemeny – podporuje svaly na úrovni beder, stabilizuje postavu a chrání tak před poraněním zad. Pokud jste začátečník, pravděpodobně se nemusíte obtěžovat nákupem tohoto vybavení. Rukavice nebo bandáže zápěstí však budou užitečné pro každého, kdo trénuje na sílu. Budou nápomocné, když budete mít problémy s pocením rukou – umožní silnější sevření baru nebo činky.

Vhodné oblečení je výhoda

Zda je lepší oblečení grizzly gear vzdušné nebo přiléhavé, je individuální záležitost. Každý z nás se cítí lépe v něčem jiném. Je však důležité, zda oblečení nikde neublíží, neomezuje pohyb a příliš neodhaluje. Pamatujte, že příliš krátké šortky při provádění různých cviků můžou ukázat více, než jsou standardy v tělocvičně. Musíte se cítit sebevědomě. Upravte oblečení podle své postavy a vyberte správnou velikost. Ujistěte se, že oděv je vyroben z prodyšného a termoaktivního materiálu. Mělo by odvádět pot a zajistit větrání. Vyplatí se vybírat hladké textilie bez potisku. Časté praní způsobí, že nápisy zmizí, vyschnou a nebudou vypadat hezky. Vyhněte se veškerému příslušenství, jako jsou knoflíky, zipy nebo popruhy. Pot může materiál zbarvit, proto si vyberte tmavší materiály, které nevykazují změnu barvy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here