Výběr svatebních šat je velmi individuální záležitost. Každá žena má trochu jiné představy a chce, aby byly naprosto všechny naplněny. Konečný výběr se velmi často odráží od svatebního místa, případným rádcem bývá svatební katalog, který shromažďuje aktuální trendy z tohoto světa. Pojďme se podívat na svatební šaty, které jistě hrají na svatbách prim a jsou nepřehlédnutelné. Do čeho se ideálně podle módy mají nevěsty obléknout?

Tylové volánky jsou znovu na scéně

Možná jste si už říkali, že kýčovité volány už jsou dávno z módy. Nosily se zhruba před deseti lety a dál, poté došlo k útlumu po této stránce. Dnes však víme, že právě tylové volánky jsou znovu na scéně a že zdobí nejedny moderní šaty nevěsty.

Zatímco dříve byly tylové pouze sukně, letos je tomu jinak. Letos se nevěsty mohou v záplavě nařasených tylových volánů doslova topit. Tímto prvkem jsou totiž zahaleny nejen sukně, ale také závoje, rukávy a další části svatební róby.

Romantické krajky nejen pro svatby ve stodole

Milujete vintage styl a vaším snem je vdávat se ve stodole, což je ostatně dnes velmi moderní? Romantické krajky jsou to, co rozhodně můžete také zvážit, pokud vybíráte svatební šaty pro váš velký den D. V současné době jsou moderní hlavně takové, které zdobí takzvaná paličkovaná krajka. Na první pohled opravdu retro styl, na druhou stranu výrazné zdobení, ve kterém bude nevěsta nepřehlédnutelná.

V nejlepším případě se tento styl šatů hodí nejen pro vintage svatby, ale také takzvané boho svatby, které se budou konat někde na palouku u lesa.

Korzety jsou taktéž zpátky

Říkali jste si někdy, jaké to musí být, když je žena doslova smrsknutá do jednoho upnutého korzetu? No, není to asi nic příjemného, když v něm žena nemůže dýchat. Ostatně dnes si to mohou nevěsty vyzkoušet samy. Korzety jsou totiž po desítkách let zpátky a dominují svatebním trendům.

Nemusíte se však bát, že by současné podoby svatebních korzetových šatů byly svým vzhledem velmi retro. Naopak. Jsou potvrzením toho, že i korzety mohou vypadat velmi vkusně a prvotřídně.