Mezi nejpopulárnější módní doplňky patří bezesporu náramky z minerálů. Mluvíme tu o doplňku, který aktivně nosí i pánové. Bohužel jen hrstka nositelů tohoto skvostu ví, jak blahodárně působí na lidský organismus. Většina lidí nosí náramky jenom pro parádu, jenže každý jednotlivý minerál, ze kterého se skládají, má čarovnou moc. Nebo možná ne úplně čarovnou, možná ani ne přímo léčivou – zkrátka blahodárně působí na lidský organismus.

V současné době se náramky skládají nejvíce z růženínu, který tedy milují především ženy. Pánové dávají zásadně přednost avanturínu, a to především kvůli jeho zelenému zbarvení. Avanturín má podle odborníků přinášet do života štěstí a bohatství, růženín zase dodává energii a podporuje trpělivost.

Na energii, na trpělivost a na lásku

Jak již bylo zmíněno, nejčastější součástí minerálních náramků je růženín. Tento růžově zbarvený minerál si oblíbily především ženy. Nyní je ale otázkou, jestli to bylo z důvodu jeho zbarvení nebo proto, co přináší. Jak již bylo také zmíněno, růženín má posilovat a dodávat energii, dále také podporovat trpělivost a mimo jiné má přinášet do života lásku. Také má fungovat na povzbuzení ženského sebevědomí, oblíbené jsou tedy dámské minerální náramky.

Podle odborníků by růženín, respektive náramek z růženínu měla mít každá žena nezávisle na věku nebo na její povaze. Je totiž spojen s láskou. Ovšem ne s láskou ke druhým, ale především s láskou k sobě samotné. A to je bohužel kámen úrazu u žen – mnohé ženy se sebou nejsou spokojené a neumí se mít rády. A to vede k nízkému sebevědomí. Růženín tomu všemu umí předcházet.

Růženín je univerzální kámen

Je však třeba konstatovat, že růženín není určen jen ženám, ale je to takový univerzální kámen, který by neměl chybět vůbec nikomu – ani pánové by ho neměli postrádat. Podobně je na tom i křišťál, který je známý jako nejvyšší ochranný kámen.

Když jsme u zmiňovaného křišťálu, věděli jste, že ho uctívali už i dávní Řekové? Ti ho brali za zkamenělý let svátých vod, který neroztaje ani na tom nejparnějším slunci.