Svět si uvědomuje, že budoucnost je v trvale udržitelném rozvoji a ve změně přístupu každého z nás. Jen stěží přimějeme firmy k tomu, aby vyráběly ekologicky a zdravé věci, když budeme stále nakupovat i ty druhé. Svět se mění s přístupem každého z nás. Ekonio.cz vám pomůže s novým životním přístupem.

Ekologii a životnímu prostředí přispějeme tím, co jíme

Nelíbí se vám, jak se nadužívají pesticidy a umělá hnojiva? Ignorujte potraviny z takto neekologických zdrojů. Začněte preferovat bio potraviny. Začít můžete u bio oleje, a vyplatí se preferovat i ty vyrobené technologií studeného lisování.

Zejména u potravin pomůžete přírodě i tím, že se zaměříte na lokální zdroje potravin, tedy na potraviny, které nemusely ujet tisíce kilometrů až k nám do kuchyně. Mnohdy dokonce tisíce tam jako polotovar, a tisíce zpátky jako zabalená potravina.

Co děláte pro přírodu, děláte i pro své zdraví

Určitě jste již narazily na nejedno varování ohledně látek obsažených v kosmetice. Přestaňte používat tu konvenční plnou chemie. Pro pleť si vystačíte s již zmíněnými oleji. Co ale třeba s vlasy, které potřebujete obarvit? I tady se můžete vyhnout problematickým barvám plným chemie a vlasy barvit přírodní barvou na vlasy, jakou je Henna.

Obrovské škody na přírodě pácháme při péči o naše děti

Víte, že se moderní jednorázová dětská plena rozkládá v přírodě 250 až 500 let? A stejně „dlouhý život“ čeká i plastové hračky? Přemýšlejte nad každou věcí, kterou dítěti pořizujete. Snažte se dítě co nejdříve odplenit. Řešením jsou i částečně kompostovatelné pleny (ty plně kompostovatelné zatím neexistují). Vrátit se máte možnost i k jednorázovým plenám. Vždy zvažujte nákup každé hračky. Mnohé jsou zbytečné. Preferujte dřevěné hračky, nebo moderní hračky z kartonu a papíru.

Péče o domácnost nemá být antipéči o životní prostředí

Zvažte, kolik chemie v domácnosti potřebujete. Skutečně musíte používat na čištění skleněného stolu chemií? Vždyť teplá voda a moderní mikroutěka to zvládnou stejně dobře. Nevypere se vaše prádlo do čista i s polovinou pracího prášku? Možností, jak zatěžovat méně životní prostředí, a současně ušetřit v domácnosti finance, najdete určitě mnoho. Tak nepřestávejte hledat. Pomůže vám v tom Ekonio.cz – projekt, který vám umožní na jednom místě najít ekologické produkty i potraviny od různých výrobců a dodavatelů.