Každá žena touží po krásných, pružných a lesklých vlasech. Nejedná se o luxus, protože krásné a zdravé vlasy můžete mít jednoduše s pomocí přírodních ingrediencí a my vám řekneme, které to jsou.

Pátrali jsme, které přírodní ingredience jsou ty nejlepší pro naše vlasy. Pokud je pravidelně zahrnete do svého zkrášlovacího rituálu, můžete očekávat krásné, jemné a zdravé kadeře.

Top 6 nejlepších přírodních ingrediencí pro naše vlasy

Prvním zástupcem na našem seznamu je bambucké máslo, které funguje jako úžasný kondicionér. Bambucké máslo naleznete už takřka ve všem – v šamponech, krémech i ve sprchových gelech. Bambucké máslo udržuje ve vlasech vlhkost a pomáhá zacelit roztřepené konečky. Funguje okamžitě a vlasy nezatěžuje. A co se pleti týče, na tu má zjemňující účinky.

Zázračné oleje

Na řadě je kokosový olej. Pokud jsou vaše vlasy náchylné k poškození anebo jsou suché, tak používejte právě výrobky s kokosovým olejem. Kokosový olej perfektně proniká do vlasů, pracuje zevnitř a posílí i velmi křehké vlasy. Pokud ho seženete, můžete ho používat i samostatně a ne přímo v produktu.

U olejů ještě chvíli zůstaneme, protože mezi další zázraky patří jojobový olej, který vám pojistí nadýchané, jemné a lesklé vlasy. Dokonce zvětší i jejich objem. Vzhledem k tomu, že se jojobový olej velmi blíží mazu, který produkuje vlasová pokožka, je také vhodný právě při problémech se suchostí pokožky hlavy.

Dále olivový olej, ten je vhodný nejen pro vaření, ale také vlasy, protože má schopnost vyživovat vlasy do hloubky, stejně jako pokožku a také zlepšuje pružnost vlasů. Je to velmi častá a tajná zbraň přidaná do různých pečujících sér a gelů.

Kulinářské dobroty

Vyvážené pH aloe vera je klíčovým produktem pro podporu růstu vlasů. Také hydratuje a bojuje proti lupům. Pokud aloe vera smícháte s vodou, můžete ho používat takřka pořád a vlasům neublížíte, právě naopak!

Posledním zázrakem na našem listu je med. Med je uctíván nejen jako dobrota v kuchyni, ale také v kosmetice. Je to všelék již od starověku. Med můžete na vlasy používat místo kondicionéru nebo masky. Zvyšuje lesk vlasů a také je budete mít díky němu i hladší.