Plastická operace nosu představuje jeden z nejvíce žádanějších zákroků v oblasti plastické chirurgie obličeje. Zlepšuje totiž kosmetické a funkční problémy, řeší potíže s dýcháním a taktéž tvarem, velikostí a symetrií nosu. V současné době je velice oblíbená metoda PGA Rhinoplasty, která vás nadchne menším krvácením, rychlejším hojením a absencí nosní dlahy.

Plastika nosu, tedy odborně rhinoplastika, nejenže ovlivní vzhled a funkce nosu, ale taktéž zvýší vaše sebevědomí. V rámci takové operace se zvětšuje a zmenšuje nos, tvarují nosní dírky, zmenšují nosní špička a můstek a upravují problémy spojené s vychýlenou nosní přepážkou.

Nos je jedním z nejvýraznějších rysů obličeje. Pokud je příliš malý, křivý, nebo třeba široký, je vnímán jako neproporcionální ke zbytku obličeje. Plastika nosu je však chirurgický zákrok, pomocí něhož se může změnit tvar struktury nosu a zároveň zlepšit dýchání.

Jak plastika nosu probíhá?

V první řadě je nezbytné zmínit, že plastická operace nosu se provádí v celkové anestezii. Při lokálním znecitlivění se provádí pouze úprava hrotu nosu. Rhinoplastika je zákrok na zhruba jednu až dvě hodiny, přičemž záleží na rozsahu a náročnosti úprav.

Setkáte se s dvěma variantami, a to otevřenou a zavřenou. Samozřejmě všechno je definováno na vstupní prohlídce. Při některých úpravách nosu se řeší i ORL problém, takže prvně na scénu nastupuje specialista na ORL, a poté na něj navazuje plastický chirurg, který upraví měkké a tvrdé tkáně nosu, aby bylo dosaženo požadovaného tvaru. Zavřená metoda je taková, že se vedou řezy z vnitřní strany nosu. U otevřené metody se řez vede mezi nosními dírkami, kde potom zůstává malá, ovšem takřka neviditelná jizva. Druhý způsob je vyžadován u složitějších stavů a deformit nosu.

Co je to PGA Rhinoplasty?

Šetrnost je na prvním místě, což platí i v oblasti plastické chirurgie. Stále častěji je preferována metoda PGA Rhinoplasty, která oproti jiným technikám není agresivní ke tkáním a nedochází k výraznému krvácení a vzniku velkých modřin.

PGA Rhinoplasty má méně invazivní přístup k operovaným tkáním. Plastický chirurg má při operaci takzvané lupové brýle a používá i jemné nástroje. Stejně jako jiné metody, tak i PGA Rhinoplasty se provádí v celkové anestezii. Při operaci je kladen důraz na to, aby došlo k co nejmenšímu poškození cévního řečiště nosu, a tím pádem není tak vysoká krvácivost.

V neposlední řadě spousta pacientů oceňuje absenci tamponády. Při klasických operacích nosů se do nosních průchodů vkládají tampóny a na nos se přikládá sádra, zatímco u PGA Rhinoplasty tomu tak není. Skelet se totiž zajistí vnitřními stehy a namísto sádry se na nos dává pouze náplast.

Co se týče doby hospitalizace, tak jeden den vás operují, druhý den už jdete domů. Otoky v obličeji nejsou tak výrazné a dýcháte volně nosem. Nicméně je nezbytné podotknout, že PGA Rhinoplasty není ideální volbou pro všechny typy nosů. Vždy o konkrétní metodě rozhodně plastický chirurg na vstupní prohlídce.

Cena jako taková se různí, protože všechno závisí na daném problému a rozsahu potřebných zásahů. Zatímco někdy je potřebná pouze rhinoplastika, jindy se pacient neobejde bez úpravy nosní přepážky, což cenu zvyšuje.

Kam na rhinoplastiku?

Šetrnou metodu operace nosu PGA používají plastičtí chirurgové kliniky Perfect Clinic. Poskytuje služby v rámci plastické chirurgie, estetické dermatologie, cévní chirurgie a spánkové medicíny. Dále pak nabízí i permanentní make-up.

Přímo na webových stránkách této kliniky najdete i fotografie před a po zákroku. Více informací si přečtete na webové stránce https://www.perfectclinic.cz/.