Nová koupelna představuje neskutečně mnoho možností, jak si vytvořit útulný interiér pro chvíle odpočinku. Čeká vás výběr nového obložení, sprchového koutu a dalších doplňků? Nechte se inspirovat našimi radami.

Koupelnové obklady a jejich výběr

Dlaždičky tvoří vcelku jednotný dojem celé koupelny. Zvolíte jednotný barevný tón světlého koloritu? Podívejte se po klasické bílé, můžete se nechat zlákat na plastické ornamenty, pokud netoužíte po více barvách. Velmi oblíbený je i design šedé, často lavírovaný, tedy v efektu přechodu z jednoho stínu do druhého. Pokud toužíte po teplých barvách, ale zároveň se bojíte křiklavosti, nechte prostor olemovat oranžovými kachličkami v jedné nebo dvou liniích a zbytek lze hravě doladit opět bílým obložením. Milovníci prudké noblesnosti a odvážlivci mohou sáhnout po černé. Pro mnohé tato barva může evokovat temno, v lesklé podobě je ovšem velmi elegantní. Záleží na vás, jak své koupelnové obklady vyberete a poskládáte.

Chcete vanu či sprchový kout?

Vana je jistě ideálním místem pro vaše uvolnění, ale jak často ji využijete? Proto si dnes všichni zařizují spíš sprchový kout. Nezabere vám tolik místa, snáze se udržuje, a navíc osprchování trvá mnohem kratší dobu, než když si napustíte vanu. Relaxu v teplé vodě si užijte někde ve wellness ve vířivce. Sprchový kout navíc nabízí větší prostor k výběru vybavení a ocení jej i ti, kteří mají pohybové problémy.

Koupelnové radiátory nepodceňujte

Topná zařízení se hodí do všech místností i do takto malé. Koupelnové radiátory můžete mít klasické či ve formě žebříku, na které lze pověsit vyprané prádlo. Také si zde můžete nechat sušit zpocené prádlo po sportu, než jej dáte do koše na špinavé prádlo. V jiné místnosti by vám zapáchalo, v koupelně to až tak nevadí. Chcete se inspirovat, jak byste si měli zařídit moderní koupelnu? Podívejte se na některé stránky kvalitních prodejců (např. https://www.a-keramika.cz/) a načerpejte dostatek podnětů k tomu, abyste i vy měli krásné zázemí. To vše jde i za rozumné peníze.