Cítíte, jak se vám obvykle rozzářená pleť v zimě proměňuje na suchou pleť bez života? Nevíte si rady s šedou pletí a lupy ve vlasech? Sepsali jsme pro vás návod, jak se těchto problémů zbavit.

Pokožka změnu počasí zrovna nadšeně nevítá. Ostrý studený vítr a přehřáté místnosti dokážou z pleti vytáhnout všechnu vláhu. Jestliže se o ni nezačneme pořádně starat, tak se můžeme setkat s šedou, matnou pokožkou bez života. Změna počasí taky může vyvolat zvýšený výskyt lupů. Co dalšího pokožce nesvědčí?

Co raději nedělat?

Existuje několik příčin. Některé příčiny působí zevnitř těla a další zvenku. Na podzim je nutné se o pokožku starat, jenom tak bude vláčná, ale zároveň pevná.

Příčin je hned několik. Některé z příčin jsou vnější a některé vnitřní. Na podzim je nutné pokožku připravit, jedině tak zůstane pevná, elastická, vláčná – no prostě krásná.

Změny teplot a suchý vzduch? A jéje

Podzim a zima jsou díky topení pro pokožku velmi náročným obdobím. Ve spoustě místnostech je přesušený vzduch, který oslabuje (vysušuje) její přirozeně mastný povrch. Tento povrch naši pokožku chrání, proto je opravdu důležitý. Ani přesun z nízkých venkovních teplot do vysokých teplot v budovách není ideální.

Můžete ovlivnit teplotu ve vašem bytě? Vynikající. V místnostech by mělo být maximálně 22 °C, při spánku teplotu snižte na 18 °C–19 °C. Vysoké teploty dokážou pokožku velmi potrápit – suchá šupinatá kůže, suchá místa na kůži, to vše se může stát

Nedostatek vitamínů

Zásoby ovoce a zeleniny se tenčí, příjem vitamínů také… Dávejte si pozor! Podzim a zima by pro vás naopak mělo být období zvýšeného příjmu vitamínů. Začněte vyváženou stravou a v případě potřeby si skočte pro vitamínové doplňky. Jaké ovoce a zelenina obsahuje největší množství prospěšných látek? Přečtěte si Silná imunita a zdravý pohybový aparát? Bez problému!. Zvýšený příjem se týká i vitamínů B, A a D.

Nechybí vám kolagen?

Kolagen je pro tělo velmi důležitá bílkovina. Podílí se na elastické a zdravé pokožce a také na pevných vlasech a nehtech. Od 25. roku se kolagen začne spotřebovávat a okolo 40. roku ho tělo už neprodukuje. Proto na pravidelné doplňování nezapomínejte. Kolagen posiluje vlasy, nehty a pokožku. A nesmíme ani zapomenout, že podporuje celý pohybový aparát. Zdá se vám, že máte vlasy i nehty křehké a lámavé? Doplňte zásoby kolagenu a uvidíte, jak během pár týdnů pocítíte změnu.

Dlouhé čvachtání ve vodě

Dlouhé koupání v teplé vodě byste měli omezit. Pokožka je při dlouhodobém kontaktu s vodou vysušována. Přirozená vlhkost pokožky je díky nadměrnému koupání oslabená a narušená. Při koupání používejte hydratační krémové gely, které dodají ztracenou vnější ochranu. Delší velké NE je horká voda, díky ní si akorát vypěstujete suchou kůži těla i hlavy (lupy).

Co můžete dělat?

Našli jsme pro vás pár tipů, díky nímž si pomůžete ke krásné, spokojené pokožce.

Noste zimní doplňky

Noste šály a rukavice. Na šály dávejte pozor, pokožka není zastáncem dlouhodobého tření. Nosíte make-up? Šálu (stejně jako čepici) pravidelně perte v jemném prášku. Zimní doplňky by neměly kousat, tak si vybírejte příjemné jemné materiály.

Krém, balzám na rty

Pokud se chystáte ven, tak si namažte pokožku a ruce mastným nebo výživným krémem. Je teplota na nule? Tak to nezapomeňte ani na balzám na rty. Pokud venku svítí sluníčko, tak se nebojte krému s SPF.

Zvyšte příjem vitamínů a kolagenu

Jak jsme už zmínili v článku nahoře, je vhodné doplňovat látky, které se podílí na dobrém stavu kůže, nehtů a vlasů. Kolagen je nutné konzumovat spolu s vitamínem C. Vitamin C podpoří, urychlí a zkvalitní tvorbu kolagenu. Inca collagen obsahuje 3 typy kolagenu. Jedna dávka obsahuje 3000 mg čistého bioaktivního kolagenu. S Inca Collagenem pracuje tělo jako se svým vlastním. Protože se Inca Collagen skvěle rozpouští je ideální do vody, džusu, kávy nebo smoothie.

Konzumace Inca Collagenu vás může zbavit těchto neduhů:

  • suchá kůže kolem očí a na hlavě
  • suchá šupinatá kůže
  • suchá pokožka hlavy a svědivost
  • povadlá pleť
  • suché rty, rozpraskané rty a koutky
  • zašedlá pleť
  • špatná pleť

Dostatečný příjem vody

Nakonec nesmíme ani zapomenout na pití vody. Zima je pro spoustu lidí období, kdy sníží příjem vody. To je sice přirozené, ale dávejte pozor, abyste neměli nedostatek vody. Nedostatek může vyvolat bolesti hlavy, malátnost, suchou kůži a rty. Jak si pomoct?

Kolagenový prášek Inca Collagen nasypte do vaší oblíbené velké lahve (aspoň dvoulitrové) a uvidíte, že si jednoduše zvýšíte příjem tekutin i kolagenu.

Doplňte kolagen i vy

Chcete vyzkoušet Inca Collagen? Na tomto odkazu se dostanete na web, kde najdete další zajímavé články a kolagenový doplněk.