Týdny módy jsou úspěšně za námi, což znamená jediné – můžeme se hrdě inspirovat tím, co se zde promítlo a co zde hrálo ten největší prim. V případě, že milujete módu a sledujete aktuální trendy budete znát alespoň něco z vyjmenovaného. A pokud jste zatím neměli čas procházet výstupy z těchto fashion akcí, usnadníme vám výčtem toho nejzásadnějšího práci. Vybrali jsme totiž hlavně to, co se vyplatí pořídit si v nadcházejících měsících do svého šatníku.

Kůže, kam se podíváte

Hledáte novou dámskou kabelku do své sbírky? Ať už bude malá nebo velká, kožená kabelka je vždycky vítězem. Nebo alespoň tomu tak bude v nadcházejících měsících. Kůže jako materiál frčí a frčet bude. A to nejen ve světě zmiňovaných módních doplňků, ale také u oblečení, které se vyplatí si v kožené verzi rozhodně pořídit.

Inspirovat se můžeme například tím, co nosila ikonická Rachel Greenová v kultovním seriálu Přátelé. Její oversized (nebo také dobře padnoucí) kožená saka či kožené bundy jsou tím, co by vám v zimě ani na jaro nemělo v šatníku chybět.

Kozačky? Až extra vysoko nad koleny

Že jsou trendem kozačky nad kolena není žádné tajemství. Ale věděli jste, že letošnímu roku holdují poněkud vyšší alternativy? Kozačky nad kolena jsou sice fajn, ale ještě lepší jsou kozačky extra vysoko nad kolena, které vám budou tedy sahat až do poloviny stehen.

Je samozřejmě jasné, že takové vysoké kozačky si zaslouží dobře padnoucí a trochu kratší svršek. S módními trendy to není nijak v rozporu, protože co aktuálně frčí jsou právě mikro a makro délky. A to platí nejen u sukní, ale také u šatů.

Pánský šatník do dámských skříní

V nadcházejících měsících to však nebude jenom o kůži, ale také o inspiraci pánským šatníkem. Typické pánské oděvy se dostávají i do dámských skříních, a to nejen v podobě oblekové vesty, která by u žen měla hrát jistou roli. Vestu (a ostatně také zmiňované vysoké kozačky nad kolena) doplňte bermudami, které budou buďto bavlněné, nebo kožené.

Se zmiňovanými koženými bermudami nesáhnete vedle. Zejména pokud je doplníte o košili nebo jednoduché, případně trochu výraznější tričko.