Předsíň je místo, které návštěvy po vstupu do domácnosti spatří jako první. Místo, které vás přivítá při příchodu z práce nebo ze školy. Místo, které by mělo být jak praktické, tak reprezentativní – koneckonců toho o vás prozrazuje víc, než si myslíte.

Mějte uklizeno

Předsíň udává tón celému zbytku bydlení. Pokud bude útulná a uklizená, budou se u vás doma všichni automaticky cítit lépe. K tomu patří i správné osvětlení – tedy zaměřit se na zrcadlo s osvětlením, přisazená stropní světla nebo otočná bodová světla dají už při vstupu tušit, že vám záleží na příjemné atmosféře. Naopak neuklizená předsíň plná naskládaného harampádí může už po příchodu vyvolávat úzkost a nepohodlí.

A co barvy?

Velkou roli samozřejmě hrají barvy, které v předsíni, potažmo v celé domácnosti, dominují. Pokud je vaše předsíň čistě bílá s doplňky v neutrální černé, šedé či v zemitých odstínech, dáváte tím ostatním najevo, že se soustředíte jen na důležité věci, jste pragmatičtí a vyrovnaní. Nemáte rádi neklid a narušení vnitřní harmonie.

Pokud vaše předsíň naopak „hraje všemi barvami“, objevují se v ní zdánlivě nesourodé textury a předmětům v ní často přisuzujete netradiční využití, působíte jako tvůrčí osobnost a umělecká bytost. Nuda je u vás naprosto vyloučená, ale zároveň může být obtížné s vámi udržet krok.

Výrazné odstíny červené, oranžové a sytě zelené jsou předzvěstí, že v domácnosti bydlí vášnivá a energická osobnost. Nejspíš jste temperamentní a i zbytek vašeho bytu bude zařízený tak, aby vás neustále stimuloval k novým výkonům. Váš život i vaše domácnost je tak trochu chaos, kterým přesto proplouváte s elegancí a živostí sobě vlastní.

Fialové a modré odstíny v kombinaci s bílou či krémovou barvou a dřevěnými prvky najdete v předsíni člověka, který se rád zapomene ve svém vlastním světě. Jeho domácnost je bezpečné útočiště plné souladu a harmonie. Návštěvy od něj většinou odcházejí s úsměvem na rtech a klidem v duši.