Říká se, že není špatné počasí, ale pouze nevhodné oblečení. Ve chvílích, kdy je venku chladno, deštivo a fouká, je potřeba věnovat větší pozornost tomu, co si oblékáme. Pro udržení tepla a možnost regulace v průběhu dne se výborně hodí vrstvení. Výbornou investici představují kousky oblečení, které využijete za každého počasí. Jde například o softshellové bundy. Jaké mají výhody a proč se pro ně rozhodnout?

Proč zvolit softshellovou bundu?

Pro nošení na podzim, v zimě i na jaře je perfektní softshell bunda. Jde o moderní lehký materiál s velmi dobrými vlastnostmi. Hodí se jako svrchní oděv, protože je nepromokavá, odolná proti větru a zároveň prodyšná. V porovnání se šusťákovou bundou je softshell měkký, příjemný na dotek a nešustivý. Ještě větší ochranu poskytnou modely s kapucí, kterou oceníte při dešti i silnějším větru.

Módní, a přesto hřejivé a pohodlné

Softshellová bunda je dostupná v mnoha barvách a provedeních. Hodí se pro každodenní nošení, ale například i na sportování. Jedná se o univerzální kousek oblečení, který si najde své pevné místo ve vašem šatníku. Rozhodnout se můžete pro teplejší variantu s hřejivou podšívkou či pro lehčí verzi, která se dá v případě potřeby kombinovat s mikinami. Přidáním dalších kousků oblečení výrazně zvýšíte univerzálnost softshellové bundy a za čas možná zjistíte, že nenosíte skoro nic jiného.

Varianty pro dámy i pány

Vzhledem k velké popularitě softshellového materiálu v posledních letech si můžete vybírat z různých variant. Softshellová bunda pánská je praktickým kouskem oděvu pro běžné nošení, venkovní práce a sport. Podobně univerzální je také softshellová bunda dámská, kterou díky nejrůznějším designům snadno zkombinujete s dalším oblečením. Jde o vhodný kousek oděvu i pro děti, protože většina softshellových bund je snadno udržovatelná díky možnosti praní.