Každý má celou řadu věcí, které používá jen část roku. Pneumatiky, lyže, nábytek na terasu a mnoho dalšího. Kam ale s nimi, když počasí neodpovídá účelu a nechcete mít z bytu sklad?

Když místo schází

V domě to většinou řešit člověk nemusí. Většina z nich má totiž dostatečné úložné a odkládací prostory, kam umístit regál, jako jsou sklepy, dílny, prádelny, technické místnosti nebo garáže a venkovní přístřešky, kam je možné dočasně nevyužívané věci na pár měsíců odložit. U bytů je to ale jiné. Tam se vejdou maximálně regály na boty. O dílně se lidem může jen zdát, garáž není pravidlo a v dnešní době navíc hrají prim jen parkovací stání, kdy máte auto sice pod střechou, ale nejde o uzavřený prostor, kam byste mohli věci odložit a nechat je v bezpečí.

Většinou k bytu náleží jen malý sklep, který pojme skromnou zásobu zavařenin na zimu, lyže a pár bedýnek s cibulí a brambory. Na to, že byste tam zaparkovali kola pro celou rodinu, naskládali lyže nebo si pro případ stěhování uložili krabice od veškeré elektroniky, můžete rovnou zapomenout. Jen málokdy sklepy nebo kóje mají nad tři metry čtvereční. A to, přiznejte si, je opravdu málo.

Kovové regály jsou stabilní řešení

Na druhou stranu se i na tak malém prostoru dá vykouzlit řešení, díky kterému tak můžete naskládat mnohem více věci. Stačí po obvodu naskládat kovové regály. Pevné, ale složitelné, a hlavně nastavitelné do výšky, takže prostor až ke stropu můžete účelně využít. V každém hobbymarketu seženete takové policové systémy za pár stovek a kvalita dalece předčí pořizovací cenu. Sami si volíte, kolik polic a místa potřebujete. Pokud byste se někdy přesouvali, stačí regály rozložit a vzít s sebou, kde je opětovně přizpůsobíte prostoru, který budete mít. Jednoduché, funkční a levné.

Skladovat sezónní věci přímo v bytě (v obytném prostoru) je absurdní. Byt by časem začal připomínat skladiště a život v takové změti by nepůsobil dobře ani na psychiku. I malý sklep představuje pro život velkou pomoc. Pokud do něj zvolíte policový systém, máte z půlky vyhráno.