Za pár týdnů se již děti budou opět chystat do škol. A aby měly alespoň trochu radost, že znovu zasednou do školních lavic, je na místě jim dopřát nové aktovky a školní batohy. Při jejich výběru je nutné si dát pozor na několik věcí.

Školní batohy je vždy zapotřebí vybírat dle věku dítěte. Je rozdíl, zda se pořizuje školní aktovka pro prvňáčka, nebo vaše děti budou nosit školní batohy pro 2. stupeň. Základní parametry jsou však stejné.

Pozor na zadní část batohu a popruhy

V první řadě je nutné, aby měly vámi vybrané školní batohy dostatečně zpevněnou zádovou část. To znamená, že musejí být nejen anatomicky přesně vytvarované, ale nesmějí se ani pod větší tíhou deformovat, jinak hrozí špatný vývoj dítěte, což se dříve či později projeví ve zdravotních komplikacích. Kvalitní školní a studentský batoh má mít rozhodně také měkké polstrované popruhy, aby dítě netlačily do ramenou.

Jak je to s hmotností batohů?

Důležitým parametrem je hmotnost. Školní batohy by nikdy neměly vážit více než cca 15 % hmotnosti dětí, které je nosí. Čím lehčí je konstrukce batohu, tím lépe. Ovšem nesmí to být na úkor zmíněné pevnosti zádové konstrukce.

Batoh pro děti má mít bezpečnostní prvky

Děti do školy často chodí samy, mnohdy přes několik komunikací. Proto je zásadní, aby na svrchní viditelné části měly školní batohy nějaké reflexní prvky a barvy, díky nimž je dobře uvidí řidiči či třeba cyklisté i při snížené viditelnosti.

Všímejte si rovněž toho, jak je každý školní či studentský batoh koncipovaný z hlediska vnitřního členění. Čím více kapes a přihrádek, tím lepší má dítě přehled, kam si dalo jednotlivé školní pomůcky, svačinu, pantofle apod.

Kvalitní školní batohy pro děti všech věkových kategorií dodává česká společnost STIL. Firma vyrábí batohy s lehkou konstrukcí, splňují všechna výše uvedená kritéria. Dají se pořídit v celých setech, kdy kromě samotného batohu koupíte rovnou i penál, boxy na jídlo a další praktické pomůcky, jež se vašim dětem budou během školního roku hodit. Veškeré batohy jsou ověřeny lékaři a mají potřebné certifikáty.