Krásná zahrada nemusí znamenat hodiny strávené zastřiháváním stromků a trávy. Poradíme vám, jak vylepšit zahradu, ale zároveň snížit údržbu na minimum.

Život ve městě, nebo život na vesnici? Každý způsob má svoje pro a proti. Bydlení na vesnici se může pochlubit zejména možností mít velkou a krásnou zahradu. Samozřejmě se to nevylučuje ani se životem ve městě, ale na vesnici je přece jen více místa a možností. Ať už ale žijete kdekoliv, tento článek vám ukáže, jak vaši zahradu přeměnit na příjemné a krásně vypadající místo.

Květiny a plot

Na žádné zahradě by neměly chybět květiny a keře. Vyhraďte jim důstojné místo a vysaďte je tam. Háky na truhlíky vám zase umožní pověsit si květiny i na svislá místa (například na zeď). Nemusíte mít strach, že by hák na truhlík jakkoliv znehodnotil celkový vzhled. Dá se elegantně zakrýt, případně koupit takový, který bude stylem i barvou ladit s vzhledem zahrady.

Co se plotu týče, tak tady máte hned několik možností. Můžete zvolit klasické pletivo, beton, kamenný plot či živý plot. Co si budeme povídat, jeho stavba je namáhavá a obtížná. Pokud si chcete práci ušetřit, plot na klíč Praha a jiná města nabízí. Tedy ne samotná města, ale firmy, které zde působí. Vyberte si jednu, oslovte ji a nechte si plot postavit.

Povrchový materiál

Mít nekonečnou diverzitu rostlin a materiálů může být v některých případech zajímavé, zpravidla to ale nevypadá dobře. Snažte se tedy používat stejné materiály. Díky tomu zahradu dokonale sjednotíte, což přispěje k dobrému výsledku.

Syntetické materiály

Pokud si chcete ušetřit práci s nekonečnou údržbou, nebojte se sáhnout po květináčích a pozemních půdních krytech. Ani umělá tráva není od věci. Nebudete ji muset sekat, ani se starat o to, jestli je dostatečně hydratovaná a živená. Výběr mezi přírodními a syntetickými materiály ale necháme na vás. O tu skvělou, svěží vůni rostlin vás rozhodně nechceme ochudit.

Jak postavit plot? Máme pro vás návod!

Stavba plotu není tak obtížná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Chce jen trochu úsilí a času. V článku vám ukážeme, jak si plot můžete postavit sami.

Plot je základním obranným prvkem každého domu. Jedná se o první překážku, kterou musí každý zloděj překonat. Zároveň ale musí vypadat pěkně a elegantně. V tomto článku si ukážeme, jak postavit základní pletivový plot.

Krok 1 – měření

Jedno moudré pořekadlo říká – dvakrát měř, jednou řež. Ani tady se měření nevyhnete. Než se pustíte do samotné stavby, musíte si změřit obvod pozemku. Měření vám pomůže určit, kolik vlastně budete potřebovat materiálu (rám na branku, nosný drát, sloupky). Během měření zároveň nezapomeňte natáhnout provázek. Každé dva metry ho přichyťte kolíkem do země. Takto si označíte místa, kde budete hloubit základy pro sloupky.

Krok 2 – příprava

Teď vás čeká ta nejtěžší práce. Vyhlubte dostatečně široké a hluboké díry. Obecně se dá říct, že ideální hloubka je zhruba 80 cm (nezámrzná hloubka). Do vyhloubených jamek nasypte beton a upevněte sloupky. Vše si ještě „za tepla“ ověřte pomocí vodováhy. Teď už jen stačí zabezpečit sloupky vzpěrami a napnout nosné dráty.

Krok 3 – pletivo

A jste skoro u konce! K prvnímu sloupku připevněte pletivo. Rozvíjením se dostaňte až ke druhému sloupku. Za pomoci konzole na pletivo a drátků připevněte pletivo pevně k nosným drátům a sloupkům. Nezapomeňte ho dostatečně natáhnout. Takto pokračujte do chvíle, dokud nebude plot hotový.

Netroufáte si? Nechte si plot postavit.

Jste z Prahy a stavba plotu svépomocí vás děsí? Pak máte štěstí. Ploty na klíč Praha patří mezi oblíbené služby, které nabízí řada firem. Projděte internet, najděte si tu nejlepší společnost a kontaktujte ji. Profesionálové vám postaví plot rychle, kvalitně a spolehlivě. A za dobrou cenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here