Současná krize, jež vznikla kolem epidemie nového koronaviru, přiměje mnohé z vás k větší snaze hledat úspory ve výdajích. Vzhledem k tomu, že se dá očekávat růst cen spotřebního zboží, potravin, služeb a energií, je na místě takováto opatření dělat. Jednou z možností je změna dodavatele energií.

Jak je to s nabídkou dodávek energií v ČR?

Pokud je vám dodávaná levná elektřina, můžete díky ní ušetřit až několik set korun ročně. Totéž platí také pro levný plyn. Stačí vědět, jak na to. V první řadě je nutné si ujasnit, jaký dodavatel energií pro vás bude nejvýhodnější. V každém regionu Česka dnes funguje hned několik společností, jež zajišťují dodávky elektřiny a plynu koncovým zákazníkům, tedy zejména domácnostem. Každá z nich přitom obvykle nabízí více tarifů, takže je pak rozptyl nabídek skutečně rozmanitý.

Na co si dát pozor?

Při výběru vhodného dodavatele a tarifu je samozřejmě dobré hledět na cenu. Ale není jediným hlediskem, na které si musíte dát pozor. Významnou roli totiž hrají i doprovodné služby. Na první pohled vyšší nabídka se někdy může nakonec více vyplatit, protože například poskytuje různé bonusy, případně služby zdarma, jež jsou jinak u těch nejlevnějších variant zpoplatněné. Rovněž si dejte pozor na případné aktivační a deaktivační poplatky, kvůli nimž se vám přechod nemusí vyplatit.

Tip na levnou elektřinu a plyn

Jednou ze společností, které se dodávkami elektřiny a plynu v tuzemsku zabývají, je firma Epet. Více informací o ní lze nalézt na webových stránkách https://www.epet.cz/. Dozvíte se na nich třeba fakt, že firma si zakládá na maximálně osobním přístupu, což usnadňuje řešení nejrůznějších problémů s dodávkami apod. Kromě toho nevyžaduje žádný aktivační poplatek, přechod od jiného dodavatele zajistí prakticky celý za vás, takže se touto akcí nemusíte nijak složitě trápit. I to je velmi podstatnou věcí. Při špatně koordinovaném přechodu totiž hrozí, že budete muset nějaký čas platit dvěma dodavatelům, což vás vyjde zbytečně draho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here