Pokud si necháváte záležet na tom, jaké potraviny tvoří váš jídelníček, neměli byste podceňovat ani složení potravy pro vaše domácí mazlíčky. Sehnat opravdu kvalitní krmivo pro zvířata, jako jsou psi a kočky, není vůbec jednoduché. V běžných supermarketech ho neseženete, ideální je obrátit se spíše na nějakého internetového prodejce a prověřenou značku. V následujících řádcích vám poradíme, na co si dát pozor.

Spousta majitelů psů se domnívá, že vařená strava je pro zvíře to nejlepší, ovšem bez potravinových doplňků hrozí riziko podvýživy. Při vaření se totiž z masa a zeleniny ztrácí důležité živiny a vitamíny.

Přečtěte si, jaké jsou důležité potřeby pro psy, co všechno by měly granule obsahovat a jak krmivo vybírat. S těmito radami neprohloupíte.

Složení je alfou a omegou

I výrobci průmyslových krmiv (granulí) složky, jako jsou maso, šlachy a kosti, tepelně zpracovávají, a proto do nich dávají dodatečně ještě vitamíny a minerály. Současný trh je vskutku rozmanitý a vyznat se v nepřeberném množství výrobků je mnohdy nadlidský výkon.

Prvně se zaměřte na složení, rozhodující by neměl být lákavý obal, dokonce byste se neměli ohlížet ani na cenu. Příliš levné krmivo může způsobit vašemu psovi či kočce zdravotní potíže, což zřejmě není váš cíl. Suroviny jsou seřazeny sestupně podle množství. První místo tedy vždy obsadí složka s nejvyšším podílem.

Jakýmsi signálem, že se nejedná o příliš kvalitní potravu pro domácí zvířata, je surovina s názvem „vedlejší produkt živočišného původu“. Spotřebitel si myslí, že se jedná o maso, přitom ve skutečnosti je to jen odpad produkce masných výrobků, tedy hlavně zbytky kostí, odřezky šlach, kůže či srsti. Masa jako takového je v tomto případě opravdu minimum. Od takového krmiva ruce pryč.

Poctivý výrobce uvede na svůj produkt co nejpřesnější složení. Podívejte se například do e-shopu zooroyal.cz, kde najdete chovatelské potřeby pro domácí mazlíčky i prémiová krmiva.

Éčka? Rozhodně ne

Ošizené granule často obsahují látky, které zvířatům příliš neprospívají, a to například sója, bílkovinné hydrolyzáty a podobně. Jedná se o levnou náhradu bílkoviny z masa. Dále se vyvarujte krmivům s chemickými konzervanty a antioxidanty, přičemž do těchto kategorií patří E320, E321, E310 a E202.

Maso je základní složkou

Psi a kočky jsou masožravá zvířata, a proto by krmivo mělo obsahovat i maso, ideálně pokud by bylo přímo na prvním místě. Živočišné bílkoviny jsou kvalitní především jako jednodruhové, tedy že ve složení je napsán konkrétní druh masa v granulích, například králičí, kuřecí a podobně.

Podívejte se na další potřeby pro kočky a psy, kupte rovnou kvalitní granule a rozmazlujte svého čtyřnohého přítele.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here