Kůže má tendenci praskat. Nebezpečný je také kontakt s vodou. Před tím vás ale ochrání kvalitní impregnace. Jak vybrat tu nejlepší?

Kůže není oblíbená jen u výrobců bot. Tento materiál často využívají i výrobci kabelek a batohů. Kromě skvělých výhod ale kůže disponuje i potřebou neustálé péče. Aby vám tedy dlouho vydržela, budete se o ni muset dobře starat.

Impregnace ochrání váš kožený výrobek

Obzvlášť náchylná je kůže k poškození vodou. Dobrým řešením tedy bývá impregnace na batohy a impregnace na stany. Ta vám pomůže k tomu, aby váš oblíbený batoh nebyl tak ohrožený každou kapičkou deště. Samotný proces impregnace vám přitom nezabere ani minutu.

Záleží na prodejci a produktu, kterého vyberete. Některé impregnace na batohy se prodávají v užitečných sprejích. Ty jen nastříkáte na batoh a máte vyhráno. Některé ale musíte aplikovat manuálně. Obecně ale platí, že tímto způsobem batoh ochráníte i na několik měsíců. Závisí pouze na tom, jak velkému množství vody ho budete vystavovat. Ochranná vrstva přežije i několik pracích cyklů, takže se nemusíte bát ani pravidelného čistění.

Kvalitní výživa kůže

Kůže je dobře známá i pro své praskání. Tje to přirozený jev, protože tento materiál neustále dýchá a pracuje. Aby tedy vaše kabelka nebo batoh vydrželi co nejdéle, budou potřebovat i další péči. Zpravidla se dají pořídit speciální roztoky, které kůži vyživí. Impregnace ale k základní prevenci taktéž stačí. Oproti speciálním vyživovacím přípravkům vám ovšem nepomůže popraskání kůže předejít, jen ho o oddálí.

Jestliže tedy chcete, aby vaše kožené výrobky vydržely co nejdéle, zamiřte na internetové stránky společnosti Inproducts. V jejich eshopu naleznete celou řadu impregnačních roztoků pro různé účely. Impregnace na batohy od společnosti Inproduct přitom vynikají speciálním složením, které vytvoří nepropustnou křemíkovou vrstvu. Ta dovolí materiálu dýchat, ale voda se k němu nedostane. Impregnace navíc vydrží delší dobu než u konkurenčních produktů. Mnohdy i několik měsíců.