Každý, kdo se potýká s cukrovkou, se musí naučit správně měřit hladinu krevního cukru. Zjištění této hodnoty co možná nejvíce přesně je velmi důležité pro následné správné nadávkování inzulinu. Díky moderním přístrojům naštěstí nejde o nic složitého a hladinu krevního cukru ve velmi přesné hodnotě zjistíte za pár minut víceméně kdykoliv. A to díky moderním glukometrům. Jak fungují a čím mohou být způsobeny nepřesnosti během měření?

Moderní glukometry

Moderní glukometry jsou malá zařízení, která se vejdou klidně i do kapsy. I přes svou skromnou velikost však nabídnou velmi přesná měření pro zjištění hladiny krevního cukru. Základní modely mají displej, na kterém jsou k vidění všechny potřebné hodnoty. Jejich cena se pohybuje zhruba kolem 500 korun. Pokud hledáte ještě o něco lepší přístroj, můžete vybírat glukometry s možností propojení s mobilním telefonem. Tam si můžete uchovávat data z jednotlivých měření a získat větší přehled o získaných hodnotách.

Při měření záleží i na velikosti kapky krve

Aby mohly glukometry dělat svou práci a nabídnout deklarované velmi přesné výsledky, je nezbytně nutné dodržet stanovený postup pro měření. Drobná odchylka však může být způsobena i detailem v podobě velikosti kapky krve. Po několika měřeních si však postup jistě osvojíte a budete získávat správné hodnoty.

Nákup dalších pomůcek pro měření glykémie

Kromě samotného glukometru však budete potřebovat ještě další pomůcky. Ty je také možné jednoduše objednat na internetu. Konkrétně jde například o testovací proužky, odběrové pero a lancety. Všechny tyto pomůcky by měly být v dostatečné kvalitě pro bezpečné a snadné používání. Na specializovaném internetovém obchodě naštěstí není problém jejich objednání za příznivé ceny.