Možná se už i vám někdy stalo, že jste sice měl chuť na sex, ovšem váš penis odmítl poslušnost a v posteli jste jednoduše selhal. Z krásné chvíle bylo najednou zklamání a vzrušení vystřídalo zahanbení. Věřte, že ani zdaleka nejste jediný. Občasný problém s erekcí má většina mužů v každém věku. Důvodů může být skutečně mnoho, nejčastějšími jsou nemoc, stres, vysoká fyzická zátěž nebo nadměrné požití alkoholu. Pokud se to stává opravdu jen zřídka, případně pokud jste to za celý život zažil jen párkrát, nemusíte se obávat. Nejste nemocný, ani „jiný“. Jen jste zkrátka neměl svůj den.

Chápeme, že negativní překvapení ve formě problému s erekcí je nepříjemné. Pokud se jednalo například o známost na jednu noc, rychle na to zapomeňte, netrapte se a nebojte, že by se to mělo opakovat i příště. Jednoduše nebyl správný čas, správné místo nebo správná partnerka. Naopak, pokud se to stalo se stálou partnerkou, určitě by to měla pochopit a ani jeden byste z toho neměli dělat drama. Už za pár hodin může být vše opět v pořádku.

Jedná-li se však o pravidelný problém s erekcí, může jít o erektilní dysfunkci. Je to stav, kdy nedochází k erekci umožňující plnohodnotný pohlavní styk. Je pravdou, že permanentní poruchy erekce mají zejména starší muži. Nejčastějšími důvody erektilní dysfunkce bývají kardiovaskulární onemocnění, obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak, onemocnění nervového systému, užívání léků a drog, nadměrná konzumace alkoholu a podobně.

Problémy s erekcí trápí i mladé 

Porucha erekce je stav, kdy erekce není dostatečně pevná, má krátké trvání nebo nastupuje opožděně. Je všeobecně známé, že mladé lidi ve věku okolo 20 let trápí spíše předčasná ejakulace. Pokud si ale myslíte, že problémy s erekcí nastávají naopak jen u starších ročníků, jste na omylu.

Poruchy erekce se stále častěji vyskytují i u mužů ve věku 20 – 30 let a v průběhu života se s nimi setká téměř každý chlap. Výzkum provedený švýcarskými urology na vzorku mužů ve věku 18 – 25 let ukazuje, že podíl mladých mužů, kteří mají problémy s erekcí, se za posledních 20 let zvýšil z 5 % na více než 30 %. Podle této studie jsou u mladých lidí nejčastějšími důvody poruch erekce psychologické problémy.

Gary Wilson, profesor z Nového Zélandu, to ještě konkretizuje a tvrdí, že mladým, nezkušeným mužům může škodit například i nadměrné sledování porna. Od svých partnerek očekávají nereálné věci vysledované právě z takového druhu videí a v případě, že je nedostanou, nedokáží se vzrušit či uspokojit. Jedním dechem je však potřeba dodat, že občasné párové sledování porna může sexuální život partnerů právě naopak obohatit a „okořenit“.

Tabletky pomáhají, nezapomínejte však na vzrušení a dráždění 

Užívání tabletek je nejpopulárnější možností, jak pomoci partnerovi k dosažení kvalitní erekce a k prožití plnohodnotného pohlavního styku. Jejich účinnost se může pohybovat až na úrovni 90 %, ovšem danou úroveň mohou dosáhnout pouze tehdy, je-li partner dostatečně drážděný sexuálními podněty. Tabletky jsou oblíbené pro rychlý nástup jejich účinku, avšak důležité je vybrat si tabletky od ověřeného výrobce. Mnohé doplňky výživy na podporu erekce mají spíše placebo efekt a peníze, které zaplatíte, mohou být doslova vyhozené do vzduchu. Velmi dobrou pomůckou při rozhodování se o koupi určitého produktu jsou recenze uživatelů. A právě ty vás mohou přivést k Zerexu, jedné z nejznámějších světových značek, která je dostupná i na našem trhu.

Tabletky Zerex jsou přírodním produktem, obsahují výtažky z mnohých bylin, jako například Maca peruánská, Kotvičník zemní, Ženšen, Ostropestřec mariánský, aminokyseliny a vitamíny, které mají kromě jiného pozitivní vliv na kvalitní erekci a udržení optimální hladiny testosteronu.

Poruchy erekce je možné i léčit. Léčba probíhá buď formou injekcí, které jsou aplikované přímo do penisu, anebo chirurgickou léčbou, která je však méně využívanou metodou léčby poruch erekce.