Trávit volné chvíle na zahradě a užívat si klid na čerstvém vzduchu patří mezi hlavní výhody vlastnictví většího pozemku. Mnoho lidí si vytváří útulná zákoutí, která jsou ideální pro vybavení zahradním nábytkem. Co by se mohlo hodit zrovna na vaši zahradu a jak postupovat při výběru? To vám poradíme v tomto článku.

Vyberte si vhodné místo na zahradě

Ještě předtím, než se pustíte do nákupu zahradního nábytku, pečlivě si rozmyslete, kam ho máte v plánu umístit. Od toho se totiž odvíjí řada dalších věcí. Jinak postupujeme, pokud máme k dispozici větší množství místa, kam se nám pohodlně vejde například zahradní sedací souprava, a jinak se rozhodujeme, když si chceme vytvořit pouze malý útulný koutek například se zahradním lehátkem.

Co přesně potřebujete?

Už víte, jak velké místo máte k dispozici. Teď ještě zbývá ujasnit si, jaký zahradní nábytek vlastně potřebujete a chcete. Udělejte si seznam, podle kterého budete postupovat při vybírání konkrétních produktů. Nestane se vám tak, že na něco zapomenete a budete muset doobjednávat či jinak shánět jednu věc.

Zkuste také zauvažovat nad tím, jestli nepotřebují vyměnit nějaké staré kusy zahradních židlí, stůl, či další vybavení, které má už to nejlepší za sebou. Dobře vypadají nejrůznější komplety ladícího nábytku na zahradu, díky kterým vytvoříte i příjemný estetický prvek.

Přemýšlejte prakticky

Při výběru materiálu přemýšlejte nad tím, jak snadná bude údržba. Dobré je zvážit také případnou životnost, kdy například zahradní židle a stoly s kovovou konstrukcí vydrží déle v porovnání s plastovými. Pečlivě zvažte i své možnosti skladování vybavení. Vhodnou volbou jsou například skládací židle či lehátko, kdy se tyto věci na zimu vejdou do garáže či zahradního domku. Pozor také na náchylnost některých materiálů k dlouhodobému působení vlhkosti. Když si pečlivě promyslíte výběr všech faktorů a parametrů, určitě se trefíte do volby těch správných produktů a jednoduše si vytvoříte útulné a přívětivé posezení na vlastní zahradě.

Jednoduché objednání po internetu

Velkou výhodou je fakt, že všechno vybavení na zahradu klidně seženete z pohodlí domova. Na internetovém obchodě je dobré pečlivě pročíst informace v popisku a několikrát si překontrolovat rozměry. Ještě před vypuknutím hlavní sezóny navíc můžete narazit na zajímavé cenové nabídky. Nemusíte ani řešit dopravu, protože věci budou doručeny na vámi zadanou adresu.

Pokud chcete s novým zahradním nábytkem rovnou zahájit sezónu, s objednávkou nečekejte a pusťte se do výběru těch správných kousků co nejdříve. Až se oteplí, budete plně připraveni pro úpravu své zahrady a nebudete ztrácet čas s nákupem nábytku.