Péči o nehty je lepší nechat na odbornících. Pokud o ně ale pečujete sama, pak byste se měla vyhnout těmto častým chybám. Více v článku.

Péče o nehty je v domácích podmínkách naprosto dostačující. Pokud tedy víte, jak na to. Spousta žen totiž dělá časté chyby, kterými si spíše ubližuje. V následujících řádcích vám je popíšeme, abyste se jim příště mohla vyvarovat.

Špatné pilování

Pilovat nehty šoupavým pohybem sem a tam je to nejhorší, co můžete udělat. Správně byste měla pilníkem pohybovat jen na jednu stranu. Nejlépe uděláte, pokud ho přiložíte kolmo pod nehet a bude pilovat vnější klenbu nehtu. Na závěr nezapomeňte opilovat ani horní hranu. Opět pouze jedním směrem.

Odstřihávání kůže

Péče o nehty s pomocí pilníku je často následovaná i odstřiháváním kůžičky. Tím si ovšem zaděláváte na záděru. Kůžičku proto raději šetrně zatlačte suchou vatovou tyčinkou. Vytvoříte tak větší prostor na barvu. Nehet navíc pěkně vyrovnáte dokulata. V obchodech pořídíte i speciální peeling a pera. Jestliže vám nevadí investice i v řádu několika set korun, neváhejte a jedno si pořiďte.

Odstranění gelových nehtů doma

Sice to může vypadat jako nepatrná maličkost, gelové nehty byste si ale v žádném případě neměly odstraňovat samy doma. Raději si zajděte na poslední návštěvu k manikérce a svěřte se do její péče. Pokud byste si nehet zbrousily sama pilníkem, mohla byste si zbytečně ublížit, případně zanechat na nehtu stopy, které byste musela maskovat.

Agresivní odlakovač

Není odlakovač jako odlakovač. Pokud vám není péče o nehty ukradená, pak se nebojte trošku investovat. Pořiďte si odlakovač bez acetonu. Poohlédněte se raději po odlakovači, který obsahuje pečující olej. Odlakování pak provádějte jemně s pomocí malého tamponu. Přiložte ho na nehet a počkejte, než se barva úplně rozpustí. Poté pokračujte krouživými pohyby, dokud se barvy úplně nezbavíte. Záhyby můžete dočistit vatovou tyčinkou.