Vybírat zimní boty je stejně obtížné jako kupovat první boty. V tomto článku vám ale ukážeme, na co byste si měli dávat pozor a čemu se vyvarovat.

Zima je tady. Debaty o tom, jaké dětské zimní boty vaší ratolesti vybrat, se tedy opět vrací. A v tomto článku vám poradíme, na co si při nákupu dávat pozor.

Měření nohy je část úspěchu

Existuje několik metod, jak vybrat kvalitní dětské zimní boty. Tou nejspolehlivější je ale změřit nohu a podle toho se řídit při následném nákupu. Zní to jednoduše, že? Opak je pravdou. Nevystačíte si totiž pouze s naměřeným číslem. Ve většině případů budete potřebovat pomoc v prodejně, případně v internetovém obchodě. Naměřené číslo pro vás bude jen orientační. Dítě potřebuje nejen v domácí obuvi, ale také v té venkovní, dostatek prostoru pro vývoj chodidla. Proto vybírejte jen takové dětské zimní boty DD step, které ho nebudou omezovat v pohybu ani ve vývoji.

Správná velikost boty

Jak to tedy je s velikostí? Někdo říká, že je dobré pořídit o něco větší boty, jiní zase tvrdí opak. Na internetových fórech naleznete informace, že o 1,5 centimetru větší bota než je samotné chodidlo bývá optimální řešení. Na rozměry nalezené na internetu se ale příliš neohlížejte. Nejdůležitější parametr je totiž pocit vašeho dítěte. Pokud mu bude bota po noze klouzat, způsobí mu to do budoucna zbytečné problémy.

Dítě tímto způsobem může získat špatné návyky při chození. Krátkodobý problém pak představuje především lehké vykloubení chodidla. Dobré ovšem nejsou ani příliš těsné boty. Malé děti totiž nemají tak tvrdé kosti jako dospělí. Jejich kosti připomínají spíše tvárnou chrupavku, která se při delším namáhání může poškodit. Při špatném výběru boty tak můžete svoje dítě odsoudit k problémům s plochou nohou a k dalším zdravotním patáliím. Ty se ve většině případů řeší jen těžko, takže je možné, že s nimi budou muset žít až do konce života. A to určitě nechcete.