Na trh se dostávají různé produkty – od těch na akné, až po ty, které vás mají zbavit vrásek. Ale je tu také jeden produkt, který může stále některým ženám připadat poněkud záhadný. Na co je vlastně dobré pleťové tonikum?
Co je to pleťové tonikum?

Obecně řečeno, pleťové tonikm, je tekutina vodní bázi s konzistencí jako je ocet, která obsahuje účinné látky, které by měly řešit konkrétní problémy. Tonika nejen odstraňují z pokožky nečistoty, jako je kožní maz a stopy po make-upu, ale také pokožku zjemňuje, hojí a vyhlazuje její povrch, stejně jako minimalizuje známky zarudnutí či zánět. Kromě toho je skvělým pomocníkem při přípravě pokožky na další péči – pleťové krémy, séra atd.

Je pleťové tonikum vhodné pro všechny typy pleti?

Samotný produkt jako takový je vyroben za účelem absorbovat a kontrolovat všechny nečistoty a maz, který se ucpává v našich pórech, tedy je vhodný pro mastnou pokožku, že? ŠPATNĚ! Dnešní pleťová tonika jsou vysoce kvalitní a obsahují mnoho látek, které jsou vhodné i pro jiné typy pleti. Pleťová tonika vhodná pro mastnou pleť by měla obsahovat exfoliační složky, jako jsou amino ovocné kyseliny nebo kyselina glykolová, zatímco tonika pro citlivou pleť by zase měla obsahovat zklidňující termální vodu.

Bez ohledu na to, jaký typ pleti máte, je ale dobré sáhnout po takových produktech, které neobsahují alkohol, protože ten vysušuje pokožku. Doporučujeme tonika s aloe vera.

Photosource: Pinterest.com