Natupírovaný účes byl v Evropě v polovině 60 let velmi populární, zejména co se Francie týče. Původem ho nosila především Marie Antoinetta, která tak nastolila tento trend, který se u nás však drží již pěkně dlouho a mezi ženami se těší velké oblibě. V roce 1960 se dokonce tento účes dočkal i vlny odporu kvůli tomu, že byl prý až příliš nápadný.

Proč tupírovat?

Každý, kdo dříve patřil nějakým způsobem do bohatší smetánky, především ženy v mladém věku, musel  tento účes nosit, protože byl považován za něco jako pravidlo. V dřívějších letech se často kombinoval s kalhoty květinového potisku a balerínkami. Každý tento účes nazývá jinak, ale většina ho zná jednoduše pod názvem „natupírovaný“.

Vyzkoušejte ho i vy

Módní mola udávají, že natupírovaný účes je stále v kurzu. Mnoho módních přehlídek z loňského roku kombinovalo tento účes především se sportovním oblečením. Nejlepší je, že ho lze vytvořit, aniž by záleželo na tom, jak dlouhé vlasy máte. Jednoduše a v pohodlí domova si ho nyní můžete vytvořit i vy s naším jednoduchým návodem.

Napůl natupírovaný účes pro dlouhé vlasy

Polovičně natupírovaný účes zajistí dlouhým vlasům lehce neformální vzhled a přesto vypadá upraveně. V této verzi se vlasy tupírují jen částečně. Vezměte prameny z horní části hlavy a rozdělte je zhruba na 5-6 částí. S pomocí hřebenu každou část pramenů tupírujte silným tahem. Začínejte u konečků a končete těsně u pokožky hlavy. Takto postupujte u všech pramenů.

S pomocí širokého hřebenu pak vlasy opatrně učešte tak, aby byl výsledek hladký a elegantní. Dávejte ale pozor, abyste tlakem hřebenu vlasy nestlačily dolů a objem jim zůstal. Natupírovanou část poté vezměte a jednoduše ji sepněte nenápadným skřipcem nebo pinetkami. Můžete ale použít i gumičku. Zbytek spodních vlasů nechte volně.

Pro ještě lepší výsledek můžete vytáhnout několik předních pramenů a nechat si je volně spadnout podél obličeje. Získáte tak koketní vzhled.

Natupírovaný účes pro vlasy po ramena

Ano, i pro střední délku vlasů lze takový účes vytvořit. V ideálním případě by vlasy neměly být čerstvě umyté, protože vám pak mohou nepříjemně klouzat. Aby vaše vlasy zůstaly tam, kde je chcete mít, měly by být lehce mastné (opravdu ale jen lehce!). Na účes alá polili mě olejem vážně nesázejte!

Horní část vlasů natupírujte stejně tak jako u dlouhých vlasů a pak hřebenem uhlaďte. Nakonec zčešte dozadu a všechny vlasy sepněte – včetně těch natupírovaných. Dbejte na to, aby byl výsledek opravdu hladký a váš účes se nepodobal vrabčímu hnízdu. Vlasy, které padají do obličeje uhlaďte a dejte pryč z obličeje za ucho nebo připněte sponkami.