Když vypadáme dobře a i se tak cítíme, máme se rádi. Jsme sami se sebou spokojeni, hýříme dobrou náladou, vtipem i energií. Bohužel to s sebou přináší i stinnou stránku, jsme ochotni pro vzhled udělat cokoliv a často je to i bolestivé.

Pravidelná osobní péče, správná hygiena a další zkrášlovací techniky nám všem pomáhají cítit se sebejistěji. Nicméně je potřeba si říci, že krása nemusí být vždy jen bolestivá!

Vysoké podpatky


Přestože víme, jaké škody mohou vysoké podpatky způsobit našim kloubům, stále je pravidelně nosíme. Díky podpatkům se cítíte vyšší, i když vám nebyla do vínku přidělena vysoká postava. Opticky se prodlužují nohy a žena v podpatcích vypadá štíhlejší. Posilují sebevědomí, i když po několika hodinách nošení ubližují.

Propíchnutá určitá část těla


Je velmi málo lidí, kteří nemají na svém těle žádnou ozdobu. Jsou tím myšleny i tradičně propíchnuté uši, ale také nejrůznější piercingy. Při bujné fantazii přijdete na to, že se dá propíchnout téměř vše, co na těle máte.

Holení voskem


Obočí, podpaží, nohy, třísla a vy kvílíte bolestí. Jenže tato moderní populární metoda odstraňování chloupků stojí v závěru i pár slz. Vosk má však také svá úskalí, v citlivých partiích těla, může zanechat zarudlé okolí až několik dní.

Bělení zubů


Vzhledem k tomu, že naše úsměvy jsou jednou z prvních věcí, kterých si na nás lidé všimnou, každý chce bělejší úsměv. Z průzkumu se došlo k zajímavému závěru – až 43 % žen uvedlo, že pravidelně používá nějakou formu bělení.

Náhodné popálení od žehličky, fénu, atp.


Pokud jste si někdy upravovala vlasy, pravděpodobně jste se při tom i spálila. Je dost možné, že jste se dotkla horkého kovového povrchu rukou nebo si spálila tvář. V minulosti se tak stalo asi každému z nás.

Vytrhávání obočí


Správně upravené obočí pomáhá tvarovat obličej. Kůže v blízkosti našich očí je citlivá a tahání za ní, často trochu štípe. Z velké části jste si zvykla, ale není výjimkou, že vám vyhrknou slzy.

Stahující spodní prádlo


Je vaším snem vytvořit dokonalou a bezchybnou siluetu pod oblečením? Spodní prádlo ze spandexu však také vlastní riziko – snižuje průtok krve a kyslíku do životně důležitých orgánů včetně končetin. Mnohokrát po nošení těchto věcí zůstávají po celém těle červené stopy a prohlubně.