Nejspíš už na první pohled. Přesto si můžeme společně projít pár znaků, kterými se současné moderní kuchyně vyznačují. Možná vás inspirují a pomohou vám i u vás doma vytvořit dokonalou místnost, kam budete chodit s radostí nejen jíst, ale také vařit.

Samozřejmě nelze říct, že úplně všechny kuchyně mají něco společného. Následující znaky však budete u těch moderních pozorovat velmi často.

Světlé odstíny

I černá kuchyň může mít své kouzlo, ovšem v poslední letech jsou v kurzu zejména světlé barvy. Na škodu není čistě bílá, ale ani světlé dřevěné odstíny. Světlé skříňky se obvykle kombinují s tmavou kuchyňskou deskou. Výsledek vypadá famózně.

Ostrůvky

Tento trend trvá už nějakou dobu, je totiž velmi praktický. Obecně je dobré, pokud nemáte kuchyňskou linku jen po jedné straně místnosti, hodí se mít možnost odložit si hrnec ještě na linku za sebe.

Spotřebiče v úrovni očí

Dříve se trouba umisťovala typicky do spodní části linky, na ní býval vařič. Dnes se ale čím dál častěji sekáte s řešeními, kdy je trouba v úrovni očí. Co je to za výmysl? Opět jde o dost praktické řešení. Nemusíte se neustále ohýbat a přehledně vidíte, jestli se buchta peče. Podívejte se do fotogalerie moderních kuchyní na https://www.gabon.cz/rubrika/kuchyne/moderni-kuchyne/ a přesvědčte se, že jde o dobrý nápad.

Uzavřené prostory

Prosklené dveře skříněk už se dávno nenosí. Dnešní trendy volí zavřít všechno vybavení do skříněk. Vládne minimalismus, s uzavíratelnými poličkami a skříňkami se navíc snadněji udržuje pořádek. Tedy spíše iluze pořádku.

Lesklé povrchy

Hodně často uvidíte lesklé povrchy. Lidé se často děsí, že taková kuchyně se bude velmi špatně udržovat, avšak opak je pravdou. Světlé lesklé materiály se čistí jednoduše vlhkým hadříkem. Zkušenosti mnohých říkají, že údržba je daleko jednodušší než u matných tmavých linek. Na těch je teprve vidět každý otisk prstu.

Máte také v plánu si domů pořídit moderní kuchyň? Nechte se inspirovat na webu výrobce Gabon – https://www.gabon.cz/.