Měla jste vždy dokonalý účes, ale aktuálně došlo k tomu, že už vaše vlasy řídnou? Pokud ano, je to způsobeno jejich padáním. Proč je vlastně způsobováno? Příčin může být hned několik. Společně se podíváme na to, jaké jsou ty hlavní. A přidáme i několik možných řešení.

Dědičnost

Ano, ta způsobuje padání vlasů nejenom u mužů, ale také u žen. Je jasné, že zde toho zase až tak moc nenaděláte, jelikož zde jde zkrátka o genetiku. Tím ale nechceme říci, že se s daným stavem musíte nutně smířit. Zastavte padání vlasů pomocí jiných způsobů, které mohou existovat. O jaké se může jednat? Hitem jen v současné době několik možných postupů:

  • Transplantace vlasů
  • Využití vlasových aktivátorů
  • Příjem vitamínů a minerálů

Špatná péče o vlasy

Je známým faktem, že mnoho žen o své vlasy skutečně neumí pečovat. Přiznávají, že je dokonce ani neumí správně umývat. K tomu přidejme třeba i nekvalitní šampony a kondicionéry, nebo i vysoušení příliš vysokou teplotou. Je vcelku jasné, že všechny tyto věci dohromady jsou jasným důvodem toho, že vlasy řídnou. Náprava takového problému je poměrně snadná, jelikož je třeba naučit se, o vlasy pečovat a dokoupit kvalitní přípravky. Jde ale o běh na dlouhou trať. Proto v případě, kdy potřebujete své vlasy krátkodobě vylepšit, pomůže nový zhušťovač vlasů. Ten snadno aplikujete a budete dokonalá. Do doby, než vlasy opět začnou správně růst, je to ideální pomocník.

Váš životní styl

Prostředí, ve kterém žijete, stejně jako třeba strava, kterou jíte. To všechno má také vliv na to, že vám vlasy mohou padat a řídnout. I zde se snažte tyto negativní faktory co nejvíce eliminovat. A jak? Není to tak složité. Zaměřte se na změnu jídelníčku, který by měl být spojen ý s ovocem a zeleninou. Pokud jde o prostředí, tak když je to špatné nevyhnutelné, snažte se alespoň o to, že své vlasy v něm budete chránit.