Mnoho majitelů psů trápí neustálé štěkání nebo vytí jejich čtyřnohých kamarádů. Situace je o to více nepříjemná, pokud si začnou stěžovat sousedi. Pes se pak stává obtěžujícím členem domácnosti a problém je nutné velmi rychle řešit. Snadnou a efektivní cestou v tomto případě může být protištěkací obojek.

Používat protištěkací obojek rozhodně není ostuda. V dnešní době je tento produkt často využíván i zkušenými kynology a již mnoha lidem pomohl odvrátit pohromu. Stížnosti sousedů na štěkající psy totiž nejsou nic příjemného. Nebojte se proto použít k řešení situace elektronický protištěkací obojek.

Proč pes štěká nebo vyje?

Ještě předtím, než se rozhodnete investovat do protištěkacího obojku, zkuste zjistit, proč vlastně váš pes neustále štěká nebo vyje. Je totiž možné, že váš pes, který je celý den doma sám, jednoduše teskní. Může se také něčeho bát. Velmi častým problémem také bývá znuděný pes.

Máte doma živého tvora. Věnujte mu proto pozornost a snažte se zjistit příčinu štěkání či vytí. Mnohdy pomůže, když si s ním budete více hrát, pořídíte mu nějaké hračky nebo dokonce parťáka. Pokud se pes bojí doma sám, zkuste v bytě vytvořit útulné místo, které bude pouze jeho a kde se bude cítit bezpečně.

Jak to funguje?

Protištěkací obojek funguje na principu rozpoznávání štěkání či vytí psů, na které zareaguje zvukovým signálem nebo vibrací. Pokračuje-li pes ve štěkání, následuje elektrostatický impulz, který ale v žádném případě nesmí bolet. Dbejte proto na správný výběr a nastavení elektronického obojku. Protištěkací obojek má pomáhat, nikoliv trápit vašeho psa.

Výběr protištěkacího obojku

Aby protištěkací obojek skutečně fungoval, jak má, je třeba věnovat jeho výběru dostatečnou pozornost. Obojek zásadně pořizujte psům starším než 6 měsíců, kteří již prošli základním výcvikem (sedni, lehni, k noze atd.).

Protištěkací obojek vybírejte na základě velikosti, citlivosti a temperamentu psa. Ideální variantou je, poradíte-li se ohledně výběru se specializovaným prodejcem, který ví, jak jednotlivé modely obojků fungují.

Obchod Výcvikové obojky

Specialistou, který se prodejem eletronických obojků zabývá již od roku 2007, je obchod Výcvikové obojky, který najdete v Praze 3 v Koněnově ulici. Více informací naleznete na www.elektronicke-vycvikove-obojky.com.