Vyhněte se těmto chybám, které vám přinesou vysoké finanční výdaje, nebo dokonce trvale poškozenou konstrukci vašeho vysněného domu. Na co si dát pozor?

Několik dodavatelů

První chybou je zvolit si několik rozličných dodavatelů pro svou stavbu. Dřevostavby na klíč jsou vždy výhodným řešením, jelikož máte ihned od začátku jistotu, že se použijí na stavbu jen kvalitní materiály. Nízkoenergetické domy na klíč nabízejí záruku na všechny odvedené práce. Už to svědčí o tom, že si budou stát i za kvalitou použitých materiálů.

Nejistota ohledně termínu dokončení domu

Každý, kdo si přeje postavit dům, by měl přesně znát dobu jeho realizace. Když vám firma není schopna stanovit termín, do kdy budete bydlet, je něco špatně. Zde opět narážíme na potřebu jednotného dodavatele. Zejména v případě stavby svépomocí se tak dostáváte do začarovaného kruhu. Sice se zdá, že šetříte, jelikož nestavíte na klíč, ale mezitím vám protéká spousta financí mezi prsty. Jednoduše proto, že musíte stále bydlet za náhradní bydlení.

Úspora na nesprávném místě

V projektu je uvedena izolace, která bude mít sílu 26 centimetrů. Vy se ale rozhodnete použít pouze 20 centimetrů. Myslíte si, že to nebude mít žádný vliv na celkovou podobu budovy a na její tepelně izolační vlastnosti? Spořit na nesprávném místě se nikdy nevyplácí.

Nesprávná údržba

Dům postavit je skvělé. Následně je ale potřeba se o něj také vhodně starat. V případě srubu nebo roubenky se jedná o povolování rektifikačních šroubů, nebo třeba o kontrolu funkčnosti a těsnosti oken. Údržba také patří do seznamu povinností, které nesmíme jako majitel nového objektu opomenout.

Vždy si také dobře promyslete, zda je pro stavbu rodinného domu vhodný i pozemek, který si plánujete koupit. Kvalitní projektant by vám vždy měl jasně říci, jaká úskalí vás mohou čekat.