Jsou lehké, stylové, praktické, cenově dostupné a oblíbí si je děti i dospělí. Řeč je o sedacích vacích, které se stávají dominantou dětských pokojů, ložnic i obývacích pokojů, odkud pomalu, ale jistě vytlačují stejně pohodlná rozkládací křesla. Jsou oblíbeným a stylovým doplňkem kanceláří a pracoven.

Napomáhají správnému držení těla

Sezením denně strávíme několik hodin času – u počítače, televize nebo při hraní her. Špatným držením těla a sezením na tvrdém podkladu si ale způsobujeme problémy s páteří. Sedací vak se anatomicky dokonale přizpůsobí tvaru těla v jakékoliv poloze a sníží tlak na sedací nerv, čímž tlumí bolest zad. Podobně uleví od bolesti kloubů a svalů. Sedací vak může také pomoci méně pohyblivým lidem, kterým nebude způsobovat proleženiny.

Samozřejmě je sezení na takovém vaku mnohem pohodlnější než na klasických židlích. Velkou úlevu přináší těhotným ženám, které se na něm mohou uvolnit i v takových polohách, které by pro ně jinak byly velmi nepříjemné. Výplň se pohybuje podle potřeby v jakémkoliv směru a rovnoměrně rozloží váhu na větší ploše.

Jsou skvělé pro děti

Není divu, že sedací vaky si našly místo v dětských pokojích. Nemají žádné ostré hrany, takže se nemusíte bát, že by si vaše dítě při hře a dovádění ublížilo. Dají se sehnat nejen v různých velikostech, ale i barevných variacích, které budou dokonale ladit se zbytkem interiéru. Navíc se snadno čistí, většina z nich má totiž odnímatelný potah, který jednoduše vyperete v ruce nebo v pračce.

Sedací vaky nezabírají mnoho místa a dají se snadno přenášet v případě stěhování nábytku. Nezanechávají vytlačené stopy na koberci, takže je můžete umístit opravdu kamkoliv. V hezkém počasí je můžete dokonce vynést ven a relaxovat na čerstvém vzduchu. Pro tyto účely jsou nejlepší vaky s voděodolným potahem.