Špatnou zprávou je, že „vyléčit“ předmenstruační syndrom prostě nemůžete. Můžete ale zmírnit jeho symptomy. Existuje hned několik způsobů, díky kterým zapomenete, že nějaký PMS vlastně vůbec existuje.

1) Dopřejte si masáž

Jakýkoliv typ masáže podporuje krevní oběh a uvolňuje tělo od napětí. Pokud chcete mít od PMS pokoj, zajděte si na masáž, která je zaměřená na okolí pasu.

2) Pijte mléko

Nedávná studie zjistila, že ženy, které pijí čtyři nebo více sklenic odtučněného mléka denně, se méně potýkají s PMS nebo naopak jsou jeho symptomy daleko méně znatelné. Přesně naopak to měly ty ženy, které si dopřávají mléko jen jednou týdně.

3) Rozhodněte se pro antikoncepci

Pokud vám PMS dělá skutečně potíže, můžete to vyřešit také hormonální antikoncepcí. Zejména ta, která obsahuje estrogen a progesteron, snižuje příznaky PMS až o polovinu.

4) Nezapomínejte na posilovnu

Nejen, že pravidelné cvičení upravuje menstruační cyklus i hladinu hormonů, významně působí také, pokud vás často trápí právě PMS. Dokáže zmírnit bolesti během něj. Alespoň dvakrát týdně si tedy zajděte na hodinu do posilovny.

5) Zeptejte se na antidepresiva

Bude to možná znít poněkud divně, ale lékaři občas předepisují proti PMS také antidepresiva. Ty totiž zvyšují hladinu serotoninu, který upravuje výkyvy nálady.

6) Dopřávejte si špenát

Proč zrovna špenát? Špenát obsahuje spoustu hořčíku a železa – oba dva vás brání proti stresu, preventivně vás chrání proti migrénám a snižují symptomy PMS.

7) Spěte na zádech

Pokud budete spát na břiše nebo na boku, zbytečně tak namáháte svou dělohu, díky čemuž pak bolesti břicha cítíte ještě více. Když budete spát na zádech, uleví se vám.