Blíží se vám třicítka? Ať už je to opravdu za pár měsíců, zbývá vám k tomu ještě rok nebo dva, už i tak začínáte bilancovat a přemýšlet nad tím, co vám život dal. Přeci jen, jde o takový první milník a první životní posun. Pokládáte si některé důležité životní otázky? A znáte na ně odpovědi? Na co je dobré se zeptat? Každý přece žije svůj život tak, jak chce nebo tak, jak aktuálně může.

Třicítka jako motivace k novému životu

Odborníci mají za to, že právě na prahu třicítky je dobré si položit hned několik otázek. Můžete na ně znát ihned odpovědi, můžete si to dlouho promýšlet nebo odpovědi hledat. Třicítka je ideální věk na to, aby se člověk podíval na svůj život. Na to, co jste dosud dokázali, co možná chcete dokázat. A pokud máte pocit, že potřebuje změnu, pak je třicítka nejvyšší čas na to, dělat vše tak, jak to opravdu chcete. Na co se tedy sebe zeptat?

Co je moje největší devíza?

Každý člověk je v něčem dobrý, v něčem vyniká a něco mu jde. U někoho to je schopnost naslouchat, jiný vidí svou budoucnost v učení lidí, v managementu. Zamyslete se, co je tou vaší devízou, co můžete přinést ostatním a sobě? Jakmile to najdete, můžete v tom začít podnikat, pomáhat nebo jen tak existovat s vědomím, že tohle vám jde!

Proč vlastně ráno vstáváte z postele?

Asi to není jedna z těch snadných otázek, ale odpověď na ní vám ukáže, do čeho vlastně vkládáte energii, co od života očekáváte. Zkuste pořádně popřemýšlet, pokud vstáváte jen proto, že musíte, možná by nebylo od věci si vše promyslet.

Kde budu za pět let?

Spoustu lidí vidí svůj život za pár let lépe, pozitivněji. Jenže život a věci okolo vás se jen tak nezlepší. Musíte udělat hodně pro to, aby to za těch pět let bylo opravdu lepší. Musíte chtít něco změnit a také to opravdu změnit. Přesměrujte svůj život a začněte na tom pracovat.