Máte pocit, že hubnutí je jen nuda? Spousta zákazů – nesmíš sladké, tučné, smažené, fast foody, hranolky, čokolády a podobně. Pak je to zase spousta musíš – musíš jíst pravidelně, chodit cvičit, přemýšlet nad jídlem. Přijde vám to jako dřina, ve které sice smysl vidíte, vytoužená postava, ale stále by to chtělo něco, co by vás bavilo?

Tip: Po každém úsilí se nezapomeňte řádně odměnit. Pokud navíc chcete kvalitní a stylovou odměnu, zkuste pizza Brno Caruso a jejich pravou italskou pizzu.

Hubnutí musí být zábava

Jinak se také nemusíte dočkat kýženého výsledku. Pokud vše děláte jen proto, že musíte a někdo vás nutí, vykašlete se na to. Výsledky se nebudou dostavovat tak, jak si představujete, což bude další demotivace pro vás. Zkuste si to hubnutí a celkově cestu za zdravým a lepším životem udělat zábavnější formou. Jak na to?

Dejte vale přísné dietě

Máte na lednici celý seznam toho, co nesmíte a jen kratičký papírek, co všechno můžete? Nějaký ten hřích v podobě něčeho nepovoleného se rovná gilotině a pečivo je pomalu sprosté slovo? Dieta jako taková by neměla být příliš striktní, ale taková, která vás zasytí, dopřeje vám všechny živiny, bílkoviny a sacharidy. Ne nic drastického a pečivo určitě ano – ovšem celozrnné.

Tip: Pokud nemáte zrovna na pizzu chuť, můžete zkusit těstoviny Brno Caruso a odměnit se chutně a navíc i zdravě. Jako bonus vám bude rozvoz zdarma až k vaším dveřím. 

Kamarád na cvičení

Cvičit se vám nechce? Občas nad tím mávnete rukou, že „až zítra“? A takové až zítra trvá i týden? Vyzkoušejte si pohyb ve dvou! Jděte na rychlejší procházku se psem nebo s přáteli, cvičte doma, jděte spolu na jógu nebo na lekce cvičení. Kamarád do deště se hodí a co víc, když se vám nebude chtít, víte, že na vás někdo spoléhá.

Malé cíle a odměny

Mějte jeden velký cíl a to konečnou věc – vysněnou váhu, vysněné míry, spokojenost s tělem. Nicméně si dávejte menší odměny. Vidíte první výsledky? Kupte si něco hezkého na sebe, na cvičení nebo jděte na masáž. Drobné odměny vás budou motivovat v další práci.