Sport není jen skvělý způsob trávení volného času, ale i skutečná investice do vašeho zdraví a života.

Pohyb je nezbytný pro zdravý životní styl a je také podmínkou pro krásu po mnoho let. Díky systematické fyzické aktivitě se děje v našem těle celá řada pozitivních změn – zlepšuje se krevní oběh, posiluje se náš imunitní systém, a tudíž žijeme bez nemocí, které naše tělo napadají. Všimněte si, že účinnost pohybu udržuje klouby, šlachy a svaly v dobré kondici. Dobré cvičení také zvyšuje metabolismus, který přispívá ke snížení nadměrného tělesného tuku, není to tak?

Kromě fyzikálních veličin cvičení také vede ke změnám v našem psychickém životě.  Za prvé eliminuje náš život ve stresu a přidává nám spoustu energie na každý den. O přínosu cvičení bychom mohli mluvit donekonečna.

Takže by už každá z nás měla odhodit nějaké to “ale” a jít do cvičení naplno. Pokud máte obavy, že ve svém přeplněném denní režimu nenajdete na cvičení čas, začněte třeba jógou. Toto cvičení může být praktikováno na různých místech. Ráno než vstanete v posteli, ve výtahu, venku a nebo i na schodech. Možností, kde cvičit je mnoho. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemusíte cvičit celé hodiny v posilovně na to, aby jste si udržela pěknou postavu a zdraví. Nejdůležitější je pravidelnost a důslednost. Již 15 minut cvičení denně, a to i doma, může přinést zajímavé výsledky. Po čase se nám začne modelovat postava, začneme ztrácet nadváhu a budeme mít i široký úsměv na tváři.

Samozřejmě  si  zvolte i jiný druh cvičení a sportu. Jen nezapomeňte, že pokud začnete příliš rychle s velkými ambicemi můžete se odrovnat na další týdny nebo měsíce. A nebo vás může toto tempo odradit a vy opět cvičení na delší dobu pozastavíte. Pokud zrovna nedodržujete cvičební plán, kde si nemusíte hlídat počet spálených kalorií, tak si vyberte hlavně cvičení, které vás bude bavit a těšit a už tím vás bude dělat nádherné.